ארכיון
צילום: משטרת ישראל

ילד בן 10 נפצע קל-בינוני מירי תועה בעין מאהל

אלמונים ירו לעבר כלי רכב חונים ופגעו בילד, שעבר סמוך לחלון ביתו • באיכסאל נורה גברים שניסו להצית שריפה ליד בית • בדבוריה נורה גבר בן 26, מצבו קשה • המשטרה: עלייה באירועי הירי כניסיונות גבייה של כספים בשוק האפור
אורלי אלקלעי
19 באוגוסט 2022
08:49
עודכן ב 10:06

ארבעה פצועים באירועי ירי בחברה הערבית בתוך שעות: ילד בן 10 נפצע הלילה (שישי) באורח קל עד בינוני מירי תועה בכפר עין מאהל שבגליל התחתון. מחקירה ראשונית עולה כי אלמונים פתחו באש לעבר כלי רכב שחנו בשכונה, וכדור אחד פגע בילד שחדר את חלון ביתו. הוא נפצע בכתפו ופונה לבית החולים העמק בעפולה. על פי החשד, הרקע לירי הוא סכסוך בשל חובות כספיים.

במקביל, לא הרחק משם, באיכסאל, שני גברים בני 20 ו-25 נפצעו באורח קשה ובינוני מירי. חובשים ופרמדיקים של מד"א פינו גם אותם לבית החולים כשמצבו של הפצוע קשה לא יציב. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי שני הגברים הגיעו להצית שריפה ליד בית בכפר, ותושבי הבית ירו בהם. שני הפצועים ושלושה חשודים בירי נעצרו.

כארבע שעות קודם לכן נפצע גבר בן 26 מירי על כלי רכב בדבוריה שבצפון. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים העמק במצב יציב. המשטרה פרסה מחסומים לאיתור החשודים וחושדת שהרקע לירי הוא סכסוך בין עבריינים.

לדברי מפקד תחנת המשטרה נוף הגליל, סנ"צ אסף מנצור, "אנו מזהים גידול במספר אירועי הירי על רקע ניסיונות גבייה של כספים בשוק האפור. פנייה אליו לקבלת הלוואות היא מדרון חלקלק, הריביות גבוהות וברגע שהלווה לא מצליח להחזיר את החוב, הוא תופח במהירות וגורר אחריו גבייה אלימה. אנו פועלים נגד הגורמים שמעניקים את ההלואות בכלים העומדים לרשותנו ובשיתוף רשות המיסים".