הבולען
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

בולען נפער באיילון: תנועת הרכבות בתל אביב תחזור לסדרה ב-05:00

שרת התחבורה מיכאלי לכאן חדשות: לא להגיע ברכב לאיילון מחר • צה"ל משנה את זמני ההגעה לבסיסים • הקווים בין ת"א ההגנה לסבידור מרכז הופסקו, תחנת ת"א השלום נסגרה לשירות
הדס גרינברג ושרון עידן
17 בספטמבר 2022
18:11
עודכן ב 02:39

שעות לפני צאת השבת: בולען נפער היום (שבת) בנתיבי איילון באזור מחלף השלום לכיוון דרום. לצורך תיקון הכביש, נתיבי איילון ייחסמו לתנועה ממחלף גלילות לדרום הלילה. החסימה צפויה לאורך כל השעות הלילה, בבוקר תתקבל החלטה בהתאם להתפתחויות. הלילה הודיעה רכבת ישראל כי תנועת הרכבות באזור תל אביב תחזור לסדרה החל מ-05:00 וכי תחנת רכבת תל אביב השלום תיפתח מחדש. 

עדכונים מרכזיים 

• תנועת הרכבות בתחנות תל אביב תחזור לסדרה החל מ-05:00

• נתיבי איילון ייחסמו הלילה ממחלף גלילות לדרום לצורך עבודות 

• צה"ל משנה את מועד ההגעה לבסיסים בשל הצפי לפקקים 

 הבולען שקרס היום 

החסימות בעקבות הבולען משפיעות גם על תנועת הרכבות באזור. תנועת הרכבות בין התחנות תל אביב ההגנה ותל אביב סבידור מרכז הופסקה. תחנת תל אביב השלום נסגרה לשירות. שינויים חלים גם במסלולי הרכבות, תדירותן וזמני יציאתן. באופן זמני, לא ניתן לנסוע בנסיעה רציפה מיעדים צפוניים לתל אביב - ולעדים דרומיים לעיר (לדוגמה מחיפה לבאר שבע). מצפון לדרום תהיה עצירה והחלפת רכבות בתל אביב בהתאם לשימוש במסילות.

גם בצה"ל הודיעו על שינוי זמני ההגעה לבסיסים מחר. לקריה יגיעו רק חיילים שהתייצבותם הכרחי. שרת התחבורה מרב מיכאלי אמרה הערב לכאן חדשות: ״אדבר עם שר הביטחון כדי לאפשר לחיילים להגיע מחר באיחור לבסיסים. ההמלצה שלי - לא להגיע מחר ברכב לנתיבי איילון״. מבדיקה ראשונית עולה כי הבולען נפער בגלל פריצת מי תהום בעבדות באתר בנייה סמוך וישנו חשש לבולענים נוספים. 

לפי הערכות, תיקון הבולען והחזרת הכביש לשימוש יימשכו כ-48 שעות. מחר צפויים עומסי תנועה כבדים עקב סגירת חלק מנתיבי איילון. סגן מפקד משטרת התנועה במחוז מרכז, רפ"ק ניב ידיד, אמר בריאיון לחדשות השבת: "עדיין מתבצעות בדיקות בנתיבים. אנחנו מחכים להערכות של גורמי המקצוע שיגידו אם יש סכנה לזליגה של הבולען לנתיבים נוספים. אם כן, נסגור את כל הנתיבים לדרום וניתן מענה בכבישים ההיקפיים". 

ראש אגף אחזקה ותפעול בנתיבי איילון, ניר קסל, הוסיף בריאיון להדס גרינברג: "אנחנו נערכים לסגירת הכביש ככל שנצטרך ומנסים לתת פתרון הנדסי מיידי כדי לצמצם את זרימת המים. אני מניח שייקח כמה שעות בודדות לבצע את הפעולה". קסל התייחס לעובדה שהקריסה התרחשה בזמן שבו התנועה דלילה יחסית ואמר כי "נמנע כאן אסון".  

חמשת הנתיבים לפני העלייה למחלף השלום נחסמו לתנועה בעקבות הקריסה. התנועה בכביש 20 פתוחה בשני נתיבים בלבד ועומסי תנועה צפויים במקום. לא דווח על נפגעים באירוע. 

תגיות:
תחבורה