חילופי אש בג'נין
מתוך רשתות חברתיות פלסטיניות

"תכנן פיגועים משמעותיים": צה"ל חיסל את אחיו של מבצע הפיגוע בדיזנגוף

במהלך הפעילות נהרגו שני חמושים נוספים. גורם ביטחוני: המחבלים ניסו להשליך מטען לעבר כוחות הביטחון, פגעו בעצמם ונהרגו מירי הכוחות. הפלסטינים מדווחים על חמישה הרוגים בפעילות כוחות הביטחון בעיר
אליאור לוי, איתי בלומנטל וכרמל דנגור
28 בספטמבר 2022
10:12
עודכן ב 19:53

כוחות הביטחון נכנסו הבוקר (רביעי) למחנה הפליטים בג'נין, במטרה לבצע מעצרים, במהלכם נהרגו שני מבוקשים. הערוץ "פלסטין אליום" המקורב לג'יהאד האיסלאמי, דיווח על לפחות ארבעה מחבלים הרוגים ו-17 פצועים בפעילות כוחות הביטחון. הכוחות הגיעו לעצור את עאבד חאזם, אחיו של המחבל ראעד חאזם, שביצע את הפיגוע בדיזנגוף באפריל השנה. מבוקש נוסף שהיה עימו בבית שכותר נהרג גם הוא.

   

הפעילות יצאה לדרך בהובלת יחידת המסתערבים של מג"ב, איו"ש וסיירת נח"ל של צה"ל. שתי המטרות היו אחיו של המחבל מדיזנגוף, עבד חזאם, וסייען שלו. הם ביצעו לפני כשבועיים את פיגוע הירי לעבר כלי הנדסי של משרד הביטחון ליד מעבר ג'למה. השניים תכננו פיגועים נוספים נגד כוחות הביטחון בצפון השומרון.

עם הגעת הכוחות לבית בו התבצרו שני המבוקשים, חזאם ועוזרו הפעילו מטענים רבי עוצמה. כתוצאה מכך, הבית עלה באש וניזוק, לא היו נפגעים בקרב לוחמי יחידת המסתערבים. בתוך העשן, הלוחמים זיהו את שני המבוקשים מכוונים אליהם רובים ובתגובה ירו בהם וחיסלו אותם מטווח קצר. בהמשך התבצע על ידי הכוח וידוא שאכן מדובר בשני המבוקשים והכוח עזב את המקום.

עם יציאת הכוחות נפתחה לעברם אש תופת של מחבלים פלסטינים שהחלו להגיע לאזור. חילופי הירי ארכו כשעתיים ובהם בוצע ירי מאסיבי וצלפים לעבר הלוחמים. לא היו נפגעים בחילופי הירי. אחד החמושים שנורה למוות הוא איש מודיעין צבאי של הרשות הפלסטינית, שנורה בידי צלף לפני שהספיק לירות. לפחות ארבעה הרוגים פלסטינים באירוע ועוד עשרה במצב קשה.