.
צילום: אי-פי

גורם אוקראיני לכאן חדשות: כ-10 איראנים נהרגו בתקיפות שביצענו השבוע

טכנאים ומאמנים איראנים, אנשי משמרות המהפכה, הגיעו לשטחי הלחימה לסייע לרוסים לתפעל את המל"טים.• גורם אוקראיני: לפיד אמר לשר החוץ קולבה כי הוא תומך באוקראינה "בכל המובנים". לדבריו, דחיית השיחה עם גנץ - כתג מחיר על הודעתו
עמיחי שטיין וגילי כהן
21 באוקטובר 2022
10:45
עודכן ב 14:23

גורם אוקראיני אמר היום (שישי) לכאן חדשות כי בשבוע האחרון נהרגו כ-10 איראנים בתקיפות שביצעו הכוחות. מדובר בשתי תקיפות שבוצעו נגד איזורים שבהם שהו. בימים האחרונים ישנם התבטאויות גם של ממשל ארצות הברית וגם של ממשלת אוקראינה על כך שטכנאים ומאמנים איראנים, אנשי משמרות המהפכה, הגיעו לשטחי הלחימה לסייע לרוסים לתפעל את המל"טים.

בתוך כך, גורם אוקראיני הגדיר את השיחה אמש בין ראש הממשלה יאיר לפיד לשר החוץ של אוקראינה דימיטרי קולבה כשיחה טובה עבור שני הצדדים. הוא ציין כי במהלך השיחה לפיד אמר לעמיתו האוקראיני כי הוא תומך באוקראינה "בכל המובנים". באוקראינה התרשמו כי ייתכן שרה"מ ישנה את המדיניות בנוגע לאספקת נשק ואמצעי הגנה אווירית עבור אוקראינה - אם ירכיב את הממשלה העתידית אחרי החירות.

לפי הגורם האוקראיני, הסיבה לדחיית השיחה בין שר הביטחון בני גנץ למקבילו האוקראיני אולכסיי רזניקוב היא קביעתו של גנץ נגד אספקת מערכות נשק והגנה לאוקראינה, כמעין תג מחיר על הודעתו.

הבוקר הנחיתה רוסיה מתקפת טילים על מתקן תעשייתי בחרקיב שבצפון המדינה שישה בני אדם נפצעו. כמו כן, נטען כי נשמעו פיצוצים בקרבת זפוריז'יה ומיקולאייב שבדרום אוקראינה, אך טרם ברור אם יש נפגעים. גורמים פרו-רוסיים טוענים להפגזה אוקראינית שכוונה לעבר פינוי אנשים מאזור חרסון, במסגרתה נהרגו ארבעה אנשים.

משרד החוץ עדכן היום כי ישראל העבירה בימים האחרונים יותר ממיליון מנות מים ומנות מזון למחוזות שונים בחלקיה המזרחיים של אוקראינה. מיכאל ברודצקי, שגריר ישראל באוקראינה הסביר כי זה "חשוב במיוחד בשל הפגיעה בתשתיות החשמל והמים ברחבי אוקראינה״.