-

החשד לפיגוע בב"ש | ראש עיריית רהט: "תפסיקו למכור לוקשים, החברה הבדואית לא אלימה"

עטא אבו מדיגם מגיב למעצר תושב העיר שחשוד בפיגוע דריסה מסרב להכיר בכך שהמצב בנגב הידרדר: "לא צריך למכור לוקשים. משוגעים יש בכל חברה". בהמשך אמר בריאיון לכאן רשת ב: "מג'נון אחד לא יקלקל את הדו קיום"
זאב קם וקרן אוזן
24 בנובמבר 2022
17:51

עטא אבו מדיגם, ראש עיריית רהט, ביקש היום (חמישי) לכאן הערב שלא להכליל את כל החברה הבדואית בעקבות תושב העיר שחשוד בביצוע פיגוע דריסה בב"ש: "אני נגד טרור ולפגוע בחפים מפשע. מג'נון אחד לא יקלקל את הדו קיום. אל תכלילו את החברה הבדואית כחברה אלימה". 

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

בריאיון ב"כאן הערב" בכאן רשת ב עם קרן אוזן וזאב קם, נשאל אבו מדיגם איך אפשר לשקם את דו הקיום בנגב, סירב אבו מדיגם להכיר בכך שהמצב באזור הידרדר: "רק לפני חודש עשינו פסטיבל קפה ברהט, באו 3,000 יהודים. לא צריך למכור לוקשים. משוגעים יש בכל חברה. לכל חברה יש את השוליים שלה. למה אתם לא מסתכלים על הדבר הטוב? אין אנסים בחברה היהודית? אין אלימים בחברה היהודית?"

כשנשאל על הכיכר ברהט שנקראת "כיכר השהיד", ומדוע לא משנים בעירייה את שמה, השיב אבו מדיגם לעיתונאי זאב קם: "אתה מטומטם בהבנת הנקרא. יהודי שטבע והציל שני בדואים זה שהיד. מה מפריע לכם?"

תושב רהט בן 39 דרס הבוקר עם מכוניתו תלמיד בן 18 בתיכון הטכני של חיל האוויר בבאר שבע ופצע אותו באורח בינוני. הנהג עלה על המדרכה, דרס את התלמיד, שלבש מדים, ונמלט מהמקום. לאחר מכן הוא נתפס, במרחק מאה מטרים מהזירה. הוא פונה לבית החולים, שם צעק לעבר השוטרים בחדר המיון: "איבדתי שליטה, זו תאונה רגילה". החשוד נעצר בגין ניסיון רצח בנסיבות של טרור.