נתניהו וירון (ארכיון)
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הנגיד הזהיר את נתניהו: הרפורמה המשפטית עלולה לפגוע בכלכלת ישראל

מחשש לירידה בדירוג האשראי של ישראל: ראש הממשלה נתניהו נועד עם נגיד בנק ישראל • אתמול התפטר אחד מחברי הוועדה המוניטרית של הבנק כדי שיכול להשתתף בפעולות המחאה נגד התנהלות הממשלה • מוקדם יותר, נתניהו סיכם עם שר האוצר סמוטריץ' את עקרונות תקציב המדינה לשנים 2023-2024
ליאל קייזר
24 בינואר 2023
18:55
עודכן ב 20:43

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון נפגשו היום (שלישי) ברקע החשש מפגיעה בדירוג האשראי של ישראל בעקבות המהפכה המשפטית של שר המשפטים יריב לוין ועל רקע מחאת ההייטקיסטים שהתקיימה הבוקר.

מדובר בפגישת עבודה ראשונה של השניים ויש הרבה נושאים על הפרק. הפגישה כאמור מגיעה בעקבות החשש מהורדת דירוג האשראי של ישראל על רקע המהפכה המשפטית. הנגיד השמיע לרה"מ את האזהרות שהוא שומע מכלכלנים בכירים ברחבי העולם ביחס להשלכות שעלולות להיות למהלכים מהסוג הזה, על דירוג האשראי של ישראל וכפועל יוצא על כלכלת ישראל. לדבריו בפגישה, הרפורמה המשפטית עלולה לפגוע קשות בכלכלת ישראל.

מוקדם יותר, ראש הממשלה נפגש עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ', בפגישה סוכמו עקרונות תקציב המדינה לשנים 2023-2024. 

מראש הממשלה נתניהו ומשר האוצר סמוטריץ׳ נמסר: "בקרוב מאד, נביא לאזרחי ישראל תקציב וחוק הסדרים אחראיים, מוטי צמיחה ותשתיות, שיגעו בכל שכבות האוכלוסייה, יסייעו במאבק ביוקר המחייה ויצעידו את המשק הישראלי ומדינת ישראל קדימה. אל מול ההפחדות של האופוזיציה ופועלה חסר האחריות שנועדו לפגוע בעוצמתה הכלכלית של מדינת ישראל, הקואליציה מגובשת ואחראית ותעבוד יחד למען אזרחי ישראל. עוצמתה של מדינת ישראל נמדדת גם בעוצמת כלכלתה האיתנה ואנחנו נדאג בעזרת השם שתישאר כזאת".