באסל גטאס
אורלי אלקלעי

גטאס נכלא לשנתיים: "נכנס גאה, זקוף קומה וראש מורם"

חבר הכנסת לשעבר נכנס לכלא לאחר שהורשע בהברחת טלפונים סלולאריים לאסירים ביטחוניים
אורלי אלקלעי
02 ביולי 2017
11:22
עודכן ב 10 אוקטובר 11:42

חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס נכנס היום (ראשון) לכלא גלבוע הנמצא באזור עמק בית שאן. גטאס נידון לשנתיים מאסר בפועל ועוד 18 חודשי מאסר על תנאי לאחר שהורשע בהברחת טלפונים סלולאריים לאסיר ביטחוני. הוא גם נקנס ב-120,000 שקלים. גזר הדין ניתן בבית משפט השלום בבאר שבע לאחר שהתביעה והסנגוריה הגיעו להסדר טיעון. 

את גטאס ליוו חברי כנסת מ"הרשימה המשותפת", חנין זועבי, ג'מאל זחאלקה וג'מעה אזברגה, שהחליף את חבר הכנסת לשעבר אחרי שהתפטר מהכנסת. גטאס הגיע לכלא גלבוע באוטובוס מלווה בבני משפחתו ותומכים ששרו שירים לשחרור פלסטין ועודדו אותו.

לפני שהתחיל לרצות את עונש המאסר אמר גטאס כי הוא נכנס גאה והבטיח שאחרי יציאתו מהכלא ימשיך להגן על זכויות האסירים: "אני היום נכנס לכלא גלבוע לשנתיים, כמובן אני מקווה ואפעל כדי שאזכה לשליש. אני נכנס גאה, זקוף קומה וראש מורם, נהנה מתמיכה ציבורית אמיתית של העם שלי. אני גאה בתמיכה הזו. אני גם אצא מהכלא בעוד שנתיים זקוף קומה, בראש מורם להמשיך את הפעילות הפוליטית שאני עושה מזה 40 שנה. אני אמשיך להגן על זכויות האסירים ולהביא את עניינם לסדר היום הציבורי". 

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לכניסת גאטס לכלא: "באסל גאטס, שנכנס היום לכלא, אמר בחוצפתו שהוא נכנס בראש מורם. אז באסל, גם אני גאה היום", כתב השר, "אני גאה שאנשי שירות בתי הסוהר תפסו אותך על חם מבריח מכשירי סלולר למחבלים רוצחים וחשפו את פרצופך האמיתי כסייען טרור". ארדן המשיך: "אני גאה שאתה מורחק מכנסת ישראל (ויש לנו עוד עבודה לעשות להוציא מהכנסת עוד כמה כמוך), ואני מאוד גאה שתמצא היום את מקומך האמיתי מאחורי סורג ובריח".