זירת קריסת הגשר על כביש 4 סמוך לגבעת שמואל באוגוסט
צילום: מוטי קרליץ, פלאש 90

דוח המבקר: מאות גשרים במצב בעייתי – רק כ-20% טופלו

החברה ביצעה עבודות תחזוקה ב-31 גשרים מתוך 662 המוגדרים במצב גרוע מאוד או חמור. 72 בסכנת קריסה, רק שניים טופלו. נתיבי ישראל: כל הגשרים בטוחים
שאול אמסטרדמסקי
25 באוקטובר 2017
15:53

דוח מבקר המדינה שמתפרסם היום (רביעי) מטיל על חברת נתיבי ישראל שורת כשלים סביב תחזוקת הגשרים שבאחריות החברה. המבקר, יוסף שפירא, קובע כי מבין מאות גשרים ברחבי הארץ שמצב התחזוקה שלהם הוגדר כ"חמור" או "גרוע מאוד" על ידי נתיבי ישראל בעצמה, עבודות תחזוקה בוצעו רק בכ-20% מתוכם.

דוח המבקר: קרנות זרות קיבלו הטבות בשווי מיליארדי שקלים לא בסמכות

הדירוג של נתיבי ישראל מצא כי 145 גשרים בארץ נמצאים במצב תחזוקה "חמור", ו-517 גשרים במצב "גרוע מאוד". למרות זאת, החברה ביצעה עבודות תחזוקה רק ב-31 מבין הגשרים הללו, בעוד שהיתר לא טופלו עד היום.

תיעוד: זירת קריסת הגשר סמוך לגבעת שמואל לפני כחודשיים (צילום: נתיבי ישראל)


בנוסף, מסקירת המוכנות לרעידות אדמה שנערכה בשנת 2011, התברר כי 72 גשרים מצויים בסכנת קריסה, אך בשנים שחלפו מאז רק שניים מהם תוקנו. ברשימת הגשרים המסוכנים נמצאים גשר במחלף רעננה צפון, גשר מעגן מיכאל על כביש 4, גשר מחלף יבנה החדש, גשר בנות יעקב וגשר עד הלום.

מחברת נתיבי ישראל נמסר בתגובה לדוח: "סטטוס הגשרים בהתאם לדירוג שפורסם כלל 1,600 גשרי החברה שבטוחים לשימוש. גשר שיימצא במצב אחר, ייסגר מיד עד להשלמת הטיפול בו. הדירוג תוצר של סקירה יזומה של החברה, ככלי שכל מטרתו תעדוף תוכנית העבודה. חשוב להדגיש כי 100% מגשרי הולכי הרגל בעלי דירוג 'טוב מאוד' ו-92% מגשרי הרכבים הינם בעלי דירוג 'טוב', זאת כאמור כחלק מתוכנית עבודה סדורה לאחזקת המבנים. כאמור, יודגש כי אין אף לא גשר אחד שמצבו מצריך את השבתתו".

בנוגע לעמידות הגשרים בפני רעידות אדמה, מסרו בנתיבי ישראל: "מדובר רק בסקר ראשוני שממליץ על תעדוף לביצוע בחינה פרטנית של עמידות הגשרים באירוע רעידת אדמה, ולא בתקינותם ההנדסית של הגשרים. מתוך 72 הגשרים שמופו בסקר בשתי קבוצות הדירוג הראשונות, 65 הם בקבוצת הדירוג השנייה בעוד שבעה דורגו בקבוצת הדירוג הראשונה, כאשר שניים מתוכם כבר טופלו והיתר נמצאים בעיצומו של הליך הטיפול".

דוח המבקר מפורסם כחודשיים לאחר קריסת גשר הולכי הרגל רמת אלחנן בכביש 4, סמוך לגבעת שמואל, שבה נהרג נהג המשאית אליחי תדירי מחולון. גופתו של תדירי הוצאה מבין הריסות הגשר כעבור שעות של מאמצי חילוץ. בליל התאונה האשים מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, כי התאונה לא נבעה מכשל בגשר, אלא כתוצאה מנהג המשאית, שנסע לדבריו כשזרוע המנוף פתוחה. פרץ אמר לכאן רשת ב' כי  אף שמדובר בגשר ישן יחסית, משנות ה-70, הוא מתוחזק היטב ואף נמצא תקין בבדיקה שנערכה חודשים ספורים לפני התאונה.