טראמפ במסיבת עיתונאים בוויטנאם
צילום: אי-פי

טראמפ: מאמין להערכות שרוסיה התערבה בבחירות בארה"ב

אחרי שאמר כי הוא מאמין לפוטין שנעלב מהאשמות בנושא, אמר טראמפ שהוא לא מעוניין להתווכח עמו, וצייץ: "מתי יבינו שיחסים עם רוסיה זה דבר טוב?"
רויטרס
12 בנובמבר 2017
07:59

הזיגזג של טראמפ: נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הלילה (ראשון) כי הוא מסכים להערכת המודיעין האמריקאי לגבי ההתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב בשנה שעברה. הצהרה זו באה בסתירה לדברים שאמר לעיתונאים במטוס בדרכו להאנוי בירת וייטנאם, לפיה הוא מאמין לפוטין שאמר לו כי הוא לא התערב בבחירות בארה"ב.

במסיבת עיתונאים לאחר נחיתתו בהאנוי אמר הנשיא האמריקאי כי הוא לא מעוניין להתווכח עם הנשיא פוטין בנושא, והוא מעוניין לעבוד עם רוסיה כדי "לפתור את בעיות העולם". הוא הוסיף שהנשיא פוטין "יכול להאמין במה שהוא רוצה".

אתמול אמר הנשיא טראמפ לאחר ששוחח עם הנשיא הרוסי בשולי הוועידה הכלכלית בדנאנג שבווייטנאם כי פוטין הכחיש שהתערב בבחירות לנשיאות ארה"ב, ואף נעלב מהאשמות הללו. 


הבוקר תקף הנשיא טראמפ בסדרת ציוצים את הביקורת כלפיו על יחסיו עם רוסיה. "האם תקשורת הפייז-ניוז זוכרת שהילארי קלינטון התחננה ליחסים עם רוסיה בעת שהייתה מזכירת המדינה?" הוא הוסיף בציוץ שגם אובמה ניסה לפעול בשדה הזה אולם "לא הייתה לו שום כימיה עם פוטין".

בציוץ נוסף כתב טראמפ: "מתי כל השונאים והטיפשים יבינו שיחסים טובים עם רוסיה זה דבר טוב? הם תמיד עושים מזה פוליטיקה- וזה דבר רע למדינה שלנו. אני רוצה לפתור את העניין עם צפון קוריאה, סוריה, אוקראינה והטרור, ורוסיה יכולה לעזור מאוד בכך".