שר הביטחון ליברמן מסייר בצפון
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: סוריה לא תהיה מוצב קדמי של איראן נגד ישראל

שר הביטחון סייר במשך יומיים בגבול הצפון, כשהוא מלווה ברמטכ"ל וסגנו, על רקע המעורבות האיראנית בסוריה. "אנחנו משמרים חופש פעולה מוחלט", הבהיר
כרמלה מנשה
15 בנובמבר 2017
15:00

שר הביטחון אביגדור ליברמן סיים היום (רביעי) סיור בן יומיים באזור הצפון. ליברמן הצהיר ש"לא נאפשר התבססות שיעית והתבססות איראנית בסוריה, ולא נאפשר להפוך את כל סוריה למוצב קדמי כנגד מדינת ישראל ". השר הוסיף איום: "מי שלא הבין זאת, כדאי שיבין".

ליברמן הביע הערכה לחיילי ומפקדי צה"ל בפיקוד הצפון: "כשאתה נפגש עם חיילי צה"ל אתה בטוח שיש על מי לסמוך. צה"ל ערוך ומוכן היטב לכל תרחיש, אנחנו משמרים חופש פעולה מוחלט והשיקולים היחידים המנחים אותנו הם שיקולי הביטחון של מדינת ישראל".

אל שר הביטחון התלוו הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, סגנו, אלוף אביב כוכבי, אלוף פיקוד צפון, יואל סטריק, ומפקדי אוגדת הבשן ואוגדת עוצבת הגליל. ליברמן סייר לאורך הגבול, נפגש עם חיילים ומפקדים בשטח וקיבל סקירות ביטחוניות על מוכנות הכוחות.

שר הביטחון אביגדור ליברמן בביקורו בצפון | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון בפגישה עם חיילים ומפקדים | צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הסיור של שר הביטחון בא על רקע מעורבותה ההולכת וגוברת של איראן בסוריה. הבוקר אמר שר בכיר כי ישראל הבהירה לרוסיה את "הקווים האדומים" שלה בסוגייה. "ישראל שמה את הקלפים על השולחן", הבהיר השר. אתמול אמר שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, כי מוסקבה לא הבטיחה לערוב להוצאת הכוחות הנתמכים על ידי איראן מסוריה.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במהלך ביקורו של הרמטכ"ל האיראני בדמשק, הוא ביקש מהסורים להקים נמל ימי בעיר טרטוס ובסיס אווירי. גורם בכיר מאוד בירושלים אמר בתגובה, כי עיקר המאמץ של ישראל כעת הוא לסכל את הקמתם של בסיסים אלה, ולא רצועת הביטחון ברמת הגולן שעליה פורסם בעבר.