דוד ביטן ובנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו מגן על ביטן: "לא מוכן לדון בהחלפתו"

בשיחות סגורות אמר ראש הממשלה כי מעריך את פעילותו של יו"ר הקואליציה. "עומדת לו חזקת החפות", הוסיף
זאב קם
10 בדצמבר 2017
21:05

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייצב לצד יו"ר הקואליציה דוד ביטן. בשיחות סגורות שפורסמו הערב (ראשון) לראשונה בחדשות הערב כאן 11, נשמע נתניהו מגן על הח"כ ממפלגתו ואומר כי הוא מעריך את פעילותו, וכי אין בכוונתו להדיח אותו.

"אני לא מוכן לדון בהחלפת ביטן", אמר נתניהו כשנשאל אם האחרון יכול להמשיך לכהן בתפקידו הבכיר. "זה עניין של קודם כל לגלות אנושיות בסיסית כלפי קולגה וחבר. לא אדון בזה כל עוד ביטן אומר שהוא לא מתכוון להתפטר מהתפקיד שלו ומהכנסת". 

בשיחות עם כתבים מדיניים בצרפת, שם מבקר נתניהו, הדגיש ראש הממשלה כי יש לדון את ביטן לכף הזכות כל עוד לא הוכח אחרת. "עומדת לו חזקת החפות כמו לכל אדם", אמר. 

ביטן מתקשה לתפקד כיו"ר קואליציה עקב חקירותיו במשטרה. בפועל, התפקיד מתבצע על ידי שני ח"כים בליכוד, בלי שהם נושאים בתואר באופן רשמי - שר התיירות יריב לוין וח"כ יואב קיש. השניים גם מרכזים את ההכנות ואת גיוס הקולות לקראת ההצבעות המכריעות השבוע בכנסת, כולל בחוק המרכולים.

היום נחקר ביטן בפעם השלישית, במשך כתשע שעות, ביחידת להב 433 במשטרה, בחשד שקיבל שוחד. פרקליטו של ביטן, אפרים דמרי, מסר כי ביטן משתף פעולה עם חוקריו, עונה על כל שאלה ויש לו הסבר מניח את הדעת לכל השאלות.

במהלך חקירתו ביטן עומת עם האזנות הסתר שבוצעו למקורבו משה יוסף, שקיומן נחשף בשבוע שעבר ב"חדשות הערב". בהקלטות ביטן ויוסף מפלילים עצמם לכאורה ומשוחחים על כספי השוחד. חשודים רבים אחרים הוקלטו בשיחות עם יוסף כשהם מדברים על עבירות שביצעו.