מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה
צילום: אי-פי

חיזבאללה מגיב לדובר צה"ל: "נהרוס את הצבא הישראלי"

ארגון הטרור השיעי הגיב בזעם למאמר בערבית שהפיץ אתמול תא"ל רונן מנליס: "פרובוקציה ודברי הבל. ישראל מסכנת את עצמה"
רועי שרון
29 בינואר 2018
12:05

חיזבאללה הגיב היום (שני) למאמר שכתב דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, שפורסם אתמול באתר חדשות לבנוני, שבו הזהיר את תושבי לבנון מפני השתלטות איראנית על מדינתם. חבר הפרלמנט הלבנוני מטעם חיזבאללה, מחמד רעד, אמר כי מאמרו של מנליס הוא "פרובוצקציה" וטען כי ארגטון הטרור השיעי יכול "להרוס את צה"ל".

תגובתו של רעד, שהוא גם חבר במועצת השורא של חיזבאללה, הובאה באותו אתר חדשות לבנוני שבו פורסם מאמרו של מנליס. ״המאמר הוא סוג של דברי הבל ודברי פרובוקציה שמתפרסם רק על ידי מי שהוא פחדן", כתב חבר הפרלמנט הלבנוני. "על ישראל לא לעשות מעשה טיפשות ולסבך את עצמה במלחמה שתהיה הרסנית בעבורה".

לדברי רעד, "חיזבאללה חזק יותר היום ויש לו יכולות שמסוגלות להרוס את הצבא הישראלי. ישראל היום הפכה למבודדת אזורית ובינלאומית, והספינים התקשורתיים שיוצאים ממנה נועדו לכסות על מצוקתה, כיוון שהיא רוצה להציג עצמה חזקה".

אתמול הזהיר תא"ל מנליס באופן לא שגרתי את תושבי לבנון מפני השתלטות איראן על מדינתם בסיוע ארגון חיזבאללה. במאמר בשפה הערבית כותב דובר צה"ל כי השנה החולפת הייתה הוכחה נוספת לכך שחיזבאללה משמש זרוע מבצעת של איראן."לבנון הופכת במעשה ובמחדל של הרשויות הלבנוניות ושל העלמת עין מצד חברות רבות בקהילה הבין-לאומית למפעל טילים אחד גדול.  זו כבר לא העברה של נשק, כסף או ייעוץ. דה-פקטו איראן פתחה סניף חדש, "סניף לבנון" – איראן זה כאן".

מנליס הוסיף כי תמונת השנה שלו בחזית לבנון היא הסיור המשותף של מפקד חזית דרום לבנון בחיזבאללה עם ידידו, קיס חזעלי, מפקד אחת מהמליציות השיעיות הנאמנות לאיראן. "התמונה הייחודית מבטאת יותר מכל את המעורבות האיראנית בלבנון ומרימה מסך מעל המציאות של שליטה איראנית בלבנון ההולכת ומתהדקת.  ברור כי תופעה ייחודית זו של "תיירות טרור" היא ביטוי מוחשי וייחודי לסכנה לעתידה של מדינת הארזים ושל האזור כולו – סכנת ההשתלטות של עושי דבריה של טהראן".

לדברי הקצין הבכיר, התהליך הזה לא הופך את לבנון למבצר אלא לחבית אבק שריפה שעליה יושב האזרח הלבנוני עם משפחתו ונכסיו. "אחד מכל שלושה או ארבעה בתים בדרום לבנון הוא מפקדה, עמדה, מחסן נשק או מקום הסתר של חיזבאללה. אנחנו מכירים נכסים אלו ונדע לתקוף אותם באופן מדויק אם נדרש לכך. עתידם של אזרחי לבנון הוא כלי משחק בידיו של הדיקטטור מטהרן ואשמים בכך גם אותם ראשי כפרים, עיירות ומוסדות שלטון שרואים ובוחרים לשתוק".