נתניהו ברמת הגולן, היום
צילום: קובי גדעון, לע"מ

נתניהו בסיור גולן: "ערוכים לכל תרחיש, מציע שלא ינסו אותנו"

ראש הממשלה ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו ברמת הגולן וקיבלו סקירות מפי הרמטכ"ל, מפקד פיקוד הצפון ומפקד עוצבת הבשן
גילי כהן
06 בפברואר 2018
17:59

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום (שלישי) ברמת הגולן ביחד עם שרי הקבינט המדיני-ביטחוני וקיבל סקירה ביטחונית מהרמטכ"ל גדי איזנקוט ומקצינים בכירים. "פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו", אמר נתניהו, "אני מתרשם מהעבודה הגדולה שצה"ל עושה כאן כדי להגן על גבולותינו ולהגן על מדינתנו".

בסיור, שנערך במסגרת העמקת ידע לחברי הקבינט, השתתפו מלבד איזנקוט מפקד פיקוד הצפון אלוף יואל סטריק ומפקד עוצבת הבשן תת-אלוף יניב עשור. בשבועות האחרונים נשמעו מסרים ישראליים בנוגע לאיום בזירה הצפונית. בין היתר, אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן כי "איראן מנסה להקים תשתית נגד ישראל בסוריה ומפעל טילים בלבנון".

בצאתו לביקור מדיני במוסקבה בשבוע שעבר אמר נתניהו כי ידון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בהתבססות איראן בסוריה והשפעתה הגוברת בלבנון. בישראל מעריכים כי השינוי במדיניות האיראנית והחזרה לבניית מפעלי טילים בלבנון נובעים מכך שבלחץ רוסי, סוריה מונעת מאיראן להקים בסיסים בשטחה.

בהמשך דבריו הוסיף נתניהו כי "באותה מידה הבטחתי לאלמנה של הרב רזיאל שבח ז"ל שאנחנו נבוא בחשבון עם רוצחו. אני רוצה לשבח את השב"כ, את הימ"מ ואת צה"ל שעשו בדיוק את זה. כך יהיה גם עם הרוצח המתועב של איתמר בן גל ז"ל. כולנו עם המשפחה, כולנו עם האלמנה".

בסיום הסיור אמר השר ישראל כץ: "אני משוכנע יותר מתמיד כי נאסראללה יעשה טעות חמורה ביותר אם ימשיך במדיניותו התוקפנית מול ישראל, כשליח של משטר האייתולות באיראן. צה"ל ערוך היטב למשימות, ובמקרה של עימות חיזבאללה יוכה מכה ניצחת, ולבנון כולה תהרס ותשוב שנים רבות לאחור".