מטוס של אייר אינדיה
צילום: אי-פי

מתל אביב לדלהי ב-6 שעות: סעודיה אישרה נתיב טיסה ישירה מהודו לישראל

אייר אינדיה קיבלה אישור מהשלטונות בריאד לטוס מעל שמי סעודיה. הטיסה הראשונה - ב-18 במרץ. בריאד הכחישו את הדברים
שרון עידן
07 בפברואר 2018
12:24
עודכן ב 17:44

השלטונות הסעודיים אישרו באופן סופי ותקדימי את נתיב הטיסה החדש של חברת התעופה ההודית אייר אינדיה, שיעבור מעל סעודיה. כך נודע היום (רביעי) לכאן חדשות. הטיסה הראשונה תצא בחודש הבא ותצא מדלהי לישראל.

כמה שעות לאחר הפרסום על נתיב הטיסה החדש והתקדימי, בסעודיה הכחישו את הדברים. הרשות הסעודית לתעופה אזרחית מסרה כי לא ניתן אישור לאייר אינדיה לחלוף מעל שטח הממלכה. עם זאת, מקורות בחברה מתעקשים כי האישור אכן ניתן.

אייר אינדיה הייתה אמורה לטוס לישראל כבר לפני כמה חודשים. בכך, המונופול רב השנים של חברת אל-על היה אמור להישבר, אך רשויות התעופה הישראליות לא אישרו את הנתיב, שעבר מעל מדינות כמו אפגניסטן ואיראן. בשל ההתנגדות של רשויות התעופה בארץ, החברה ההודית ניסתה לאשר נתיב מעל סעודיה בטיסה ישירה לישראל.

נתיב התעופה החדש, קם כחלק מההבנות הנובעות מביקורו של ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי בישראל לפני מספר חודשים. השלטונות הסעודיים אישרו את הקו העובר מעל מדינתם לישראל ביום שלישי שעבר, ולראשונה הנתיב לישראל יעבור מעל מדינתם.

חברת אייר אינדיה, העבירה את האישורים לרשות שדות התעופה בישראל ביום חמישי האחרון. טיסת הבכורה של החברה ההודית לישראל תתקיים ב-18 במרץ השנה. אורך הטיסה לניו דלהי יעמוד על שש שעות בלבד.

מאל-על נמסר בתגובה: "חברת אל-על מברכת את חברת אייר אינדיה על הקו החדש שצפוי להתחיל בחודש הבא. עם זאת מצפה החברה לשוויון גם בעניין הנתיבים, ומצב בו גם לה מתאפשר לטוס בנתיבים דומים ובמשך זמן דומה".