דוד ביטן ביציאה מביתו
צילום: פלאש 90

ח"כ דוד ביטן ייחקר ביום ראשון בפעם השביעית

יו"ר הקואליציה לשעבר יעומת שוב עם עדויות וחומרים שנאספו בחודש האחרון ובהם עדות משה יוסף ודרור גלזר
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
08 בפברואר 2018
19:45

ח"כ דוד ביטן (ליכוד) ייחקר שוב ביום ראשון, זו הפעם השביעית. גם הפעם יעומת יו"ר הקואליציה היוצא עם עדויות וחומרים שנאספו בחודש האחרון ובהם עדותיהם של משה יוסף, מי שהוגדר כ"בנקאי" של ביטן והיזם דרור גלזר. דוד ביטן שמר בחקירותיו האחרונות על זכות השתיקה ועשוי לעשות זאת גם בחקירה השביעית. 

<blockquote class="twitter-tweet" data-partner="tweetdeck">

">אחרי העדויות והעימותים בתיק, ח";כ דוד ביטן יחקר שוב ביום ראשון הקרוב <a href="https://twitter.com/kann_news?ref_src=twsrc%5Etfw">@kann_news

— tamar almog (@almog_tamar) February 8, 2018>

<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8">>

במסגרת הפרשה, חשוד ביטן בקבלת שוחד עבור קידום פרויקטים של יזמים שונים. על פי החשד, היזמים העבירו כספים למשה יוסף, שכונה "הבנקאי" של ביטן, וזה העבירו לחבר הכנסת. בחקירתיו הקודמותהציג לחוקרי יחידה להב 433 של המשטרה את רשימת האורחים והמתנות שמסרו בחתונת בתו, מבלי למחוק פרטים. זאת חרף הסיכום עם המשטרה, שעליו פורסם לראשונה בכאן חדשות, המאפשרת לו להסתיר את זהותם של האורחים.

מוקדם יותר היום (חמישי) שוחררו למעצר בית המשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי ושני חשודים נוספים שהיו עצורים השבוע: הפעילה המקורבת לביטן מירב שמולי ויוסי רענן החשוד שעמותה בראשו שימשה את גלעדי להעברת כספי שוחד.