בנימין נתניהו ושאול אלוביץ'
צילומים: יונתן זינדל, פלאש 90 ויח"צ

בעקבות מידע חדש: היועמ"ש יפתח את תיק בזק

מנדלבליט העריך כי ניתן להוכיח מערכת של "תן וקח" בין נתניהו לאלוביץ' בפרשת בזק. היועמ"ש הורה בשבוע שעבר לפתוח מחדש את התיק. החשד: נתניהו קידם החלטות לטובת בזק בתמורה לסיקור אוהד באתר וואלה שבבעלות אלוביץ'
מערכת כאן חדשות
09 בפברואר 2018
20:51

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר בימים האחרונים לחוקרי הרשות לניירות ערך לפתוח מחדש את תיק בזק לטובת חקירת החשדות החדשים בפרשת אתר "וואלה". כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת ב"חדשות השבוע" בכאן 11. מנדלבליט עשה זאת בעצה אחת עם פרקליט המדינה, שי ניצן, ועם פרקליטת מיסוי וכלכלה בתל אביב, עו"ד ליאת בן-ארי.

מנדלבליט העריך שבחקירה הזאת ניתן להגיע למקומות רחוקים ולהוכיח את קשרי ה"תן וקח" במחוזות הפליליים בין בעל השליטה בבזק ומבעלי וואלה שאול אלוביץ' לראש הממשלה בנימין נתניהו. החקירה הזאת נחשבת לרגישה ביותר ונשענת על מידע מפורט שבידי הפרקליטות, שבין היתר מעלה חשד שאלוביץ' ניסה לשבש את החקירה הזאת שצפוי היה שתיפתח.

בפרשה הזאת צפוי מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, להיות אחד העדים המרכזיים והיא אמורה להוביל שוב לחקירה באזהרה של אלוביץ'. אם וכאשר יאומתו החשדות, צפויה הרשות לניירות ערך להזמין לחקירה גם את נתניהו. 

כפי שדיווחנו בכאן חדשות לפני שבוע, קיים חשד כי בעוד שאלוביץ' מגייס את אתר וואלה לטובת ראש הממשלה, נתניהו קידם החלטות שוות כסף רב לטובת עסקי חברו. בעקבות מידע מפורט שהונח באחרונה על שולחן פרקליטת מיסוי וכלכלה, קיים לאחרונה מנדלבליט התייעצויות עם פרקליטת מיסוי וכלכלה ועם נציגי הרשות לניירות ערך והחליט לאשר את פתיחת החקירה החדשה. הוא השתכנע שהחשדות חמורים ביותר ושיש סיכוי לרדת בבדיקתם היסודית לחקר האמת.

לפני שבוע פורסם בחדשות השבוע בכאן 11 כי עובדים בכירים באתר וואלה בעבר ובהווה צפויים להיקרא לתת עדות ברשות לניירות ערך, במסגרת תיק בזק. ב-25 בדצמבר הורה בית המשפט המחוזי בירושלים לחשוף את מועדי ומיקומי הפגישות בין ראש הממשלה לבין אלוביץ'. מדובר בפגישות שנערכו בין השניים בתקופה שבה כיהן נתניהו גם כשר התקשורת, בשנים 2015-2013.