ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בכנס הביטחון במינכן

נתניהו לחברות בעולם: "בואו לישראל, נוריד את מסי החברות לרצפה"

ראש הממשלה נפגש בכנס במינכן עם בכירי קונצרנים כלכליים וקרא להם להשקיע בישראל. מוקדם יותר נפגש נתניהו עם מזכ״ל האו״ם, אנטוניו גוטרש
אנטוניה ימין
16 בפברואר 2018
14:12
עודכן ב 15:29

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (שישי) כי הוא מתכוון להמשיך להפחית את מסי החברות, על מנת למשוך משקיעים לישראל. בפגישה עם בכירי קונצרנים כלכליים בכנס הביטחון במינכן, אמר נתניהו כי ״התפקיד שלי כראש ממשלה זה להפוך את האפשרות שלכם לעשות אצלנו עסקים לקלה יותר. תבואו לבקר אותי במשרד שלי בירושלים. אנחנו נוריד את מיסי החברות לרצפה אם צריך". ראש הממשלה הוסיף: "לשנה הבאה, בירושלים הבנויה".

"העתיד שייך ליזמים ולחדשנות", אמר נתניהו". "יזמות משנה את העולם שלנו בקצב מסחרר. בישראל אנחנו מובילים בסייבר, ואני מזכיר שאנחנו מדינה של שמונה מיליון". ראש הממשלה הזכיר בגאווה את מכירת"וויז" ואת עסקת הענק של "מוביליי. הוא אמר כי ״אני יודע שיש כאן בעלי חברות רכבים - אם אתם לא בישראל, אתם צריכים להיות שם״. 

נתניהו וגוטרש בוועידת מינכן (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

ראש הממשלה נפגש הבוקר גם עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בוועידה במינכן. נתניהו אמר לגוטרש כי ישראל לא תאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה: "שלא יבנו את הבסיסים שלהם בסוריה - אנחנו נפעל נגד זה". ראש הממשלה הצהיר בפניו של מזכ"ל האו"ם כי "רמת הגולן תישאר בידי ישראל לעד".

נתניהו הודה לגוטרש על הסיוע בקיום דיון במועצת הביטחון של האו"ם בעניין חללי צה"ל ואזרחי ישראל המוחזקים בידי חמאס. ראש הממשלה אמר כי יש להמשיך ולפעול בנחישות בנושא זה. נאומו המרכזי של נתניהו, שייערך בוועידה - בו הבטיח להדגיש את המסוכנות האירנית - יתקיים ביום ראשון הקרוב.