דיון בבית המשפט בפרשת בזק
צילום: פלאש 90

פרשת בזק: יועץ תקשורת נוסף נעצר לחקירה

התפתחות נוספת בתיק 4000: היועץ, שנעצר הלילה, חשוד במעורבות במגעים שהתנהלו בין ראש הממשלה וסביבתו לבין שאול אלוביץ'. שקד לכאן רשת ב': "עצוב לראות את העצורים, אך יש להתאזר בסבלנות"
רועי ינובסקי
20 בפברואר 2018
08:54

יועץ תקשורת נוסף נעצר במסגרת פרשת בזק, המכונה תיק 4000 – כך הותר הבוקר (שלישי) לפרסם. הוא נעצר במהלך הלילה כחלק מהתפתחות נוספת בחקירה, המתנהלת בלהב 433 וברשות לניירות ערך.

במשטרה חושדים כי היועץ היה מעורב במגעים שהתנהלו בין ראש הממשלה בנימין נתניהו וסביבתו לבין בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', ובני משפחתו, בנוגע להטבות רגולטוריות שניתנו לבזק בתמורה להטיית הסיקור באתר "וואלה". בהתאם לחקירתו הוא יובא בהמשך להארכת מעצר.

האזינו לשרת המשפטים מגיבה להתפתחויות בתיק 4000 בכאן רשת ב':

ברקע ההתפתחויות בתיק, בזק ו"אינטרנט זהב" דיווחו הבוקר לבורסה כי המסחר במניותיהן לא ייפתח הבוקר עד שיפרסמו דיווח הנוגע לחקירת המשטרה ורשות ניירות ערך בתיק 4000.

הלילה הותרו לפרסום שמותיהם של שורת עצורים בתיק 4000. יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו ניר חפץ ומנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר הם החשודים המקורבים לראש הממשלה שנעצרו ביום ראשון.  בנוסף להם, נעצרו בעל השליטה בחברה שאול אלוביץ', רעייתו איריס אלוביץ' ובנו אור אלוביץ'. בעצורים גם שני בכירים בבזק: מנכ"לית החברה סטלה הנדלר ועמיקם שורר, יד ימינו של אלוביץ' בחברה.

שרת המשפטים, איילת שקד, הגיבה בקצרה להתפתחויות בתיק בראיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' ואמרה כי "מעציב לראות את העצורים". למרות זאת, לדבריה, יש "להתאזר בסבלנות ולהמתין להחלטות של היועץ המשפטי לממשלה".

 על פי החשד, אלוביץ' ובכירי בזק העמידו את אתר "וואלה" שבשליטת אלוביץ' לרשותה של משפחת נתניהו באמצעות יועץ המשפחה ניר חפץ. הדבר התבטא בצנזור תכנים והשפעה על מינויים באתר. בד בבד, פעלו חפץ ושלמה פילבר למתן הטבות רגולטוריות לבזק.

אמש נחשף בחדשות הערב בכאן 11 כי המשטרה מחזיקה בידיה עדויות מפלילות, המצביעות על מעורבות לכאורה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בתיק בזק. על פי החשד, העבירה נתניהו מסרים למקורבת לבעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', על הרגולציה כלפי החברה ועל אופן הסיקור של משפחת ראש הממשלה באתר וואלה.


במשטרה חושדים כי המקורבת הפעילה לחצים כבדים על מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, בניסיון להטות את הסיקור כלפי משפחת נתניהו באתר. ביומיים האחרונים הוצגו לחשודים בפרשה תכתובות וואטסאפ רבות של אילן ישועה עם בכירי בזק ומקורבי ראש הממשלה, ובכולן מוזכר אופי הסיקור של משפחת נתניהו באתר וואלה. בימים הקרובים צפויה המשטרה להציג לחשודים ראיות נוספות בעניין זה.

בתוך כך, אומר גורם בכיר במערכת אכיפת החוק כי השאלה אם ראש הממשלה נתניהו ייחקר בתיק 4000 אינה שאלה של אם, אלא שאלה של מתי. לדבריו, חקירה כזו צפויה להתקיים בקרוב מאוד. היועץ המשפטי לממשלה מתעדכן בחקירות כל הזמן, ברמה יומית, ולפי ההתקדמות ייקבע מועד החקירה - ככל הנראה כבר בשבועות הקרובים. לדברי הגורם, בתיק 4000 נמצאו לא מעט חיבורים לתיקי 1000 ו-2000, דבר הצפוי להשפיע גם על ההמלצות בעניין.