רונן ביטי בעת מעצרו
צילום: מערכת כאן חדשות

כתב אישום נגד רונן ביטי בגין עבירות מין בקטינות: "ניצול ציני ובוטה של הצלחת בתו"

אביה של כוכבת הילדים נאשם שקיים שיחות מיניות עם נערות ושלח להן תמונות בוטות שלו. "הקטינות היו מוכנות לעשות כל שיבקש - והוא ידע וניצל זאת"
שלי טפיירו
28 במרץ 2018
09:34

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר (רביעי) לבית משפט השלום בכפר סבא כתב אישום נגד רונן ביטי, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי, בגין עבירות מין ואיומים על קטינות. זאת, לאחר שאתמול הודיעה המשטרה על גיבוש תשתית ראייתית לחשדות נגדו.

על פי כתב האישום, בשנת 2014 הקים ביטי קבוצת ווטסאפ בשם "ביטי אימפריה" שבה היו חברות כ-70 קטינות שמעריצות את בתו כוכבת הילדים. במהלך השנים 2018-2017 נהג ביטי לשוחח, בין היתר שיחות בעלות תוכן מיני, עם תשע קטינות מהקבוצה.


ביטי פנה לקטינות בצ'אט הפרטי במטרה לשכנען להוריד את היישומון טלגרם, תוך שהוא מסביר כי מדובר ביישומון "בטוח", שבו ניתן לשוחח שיחות סודיות שלא ניתן להעתיקן או להעבירן, וכי ההודעות נמחקות מיד בסמוך לכתיבתן.

עוד נכתב כי ביטי נהג לנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות, ובין היתר נהג לשאול אותן אם קיימו יחסי מין, ביקש מחלקן הודעה קולית בה הן נשמעות גונחות, שלח לחלקן תמונות וצילומי וידאו שלו מבצע מעשים מיניים בעצמו, הציע לחלקן לבצע בעצמן מעשים מיניים ועוד. הוא אף ביקש מאחת הקטינות לבצע בו מעשים מיניים וכן שלח לשלוש קטינות סרטון המתעד מעשים כאלה בין שני קטינים בכיתת לימודים.

בהמשך לכך פתחו חלק מהקטינות קבוצת ווטסאפ, שבה חשפו בפני אשתו של ביטי את מעשיו, והוא בתגובה שלח הודעה קולית בקבוצה בה איים על שתיים מהקטינות.

בבקשת המעצר כתבה עורכת הדין נטלי חגי כי הנאשם "ניצל ניצול ציני ובוטה את הצלחתה של בתו ואת הערצתן של קטינות רכות בשנים לבתו. הקטינות מתארות את השיחות עמו כ'כבוד גדול' וכהזדמנות להתקרב לבתו. הן היו מוכנות לעשות כל שיבקש וביטי ידע וניצל זאת. הוא פעל בשיטה זהה עם הקטינות - תחילה, קירב אותן רגשית אליו והחל בשיח פרטי עימן, בהמשך, שכנע אותן להוריד את הטלגרם ואז החל בשיח המיני הבוטה. גם כאשר חלק מהקטינות סירבו לשתף עימו פעולה, המשיך ביטי בשלו כמי שאינו יכול לחדול ממעשיו".