הפגנה נגד הגירוש
צילום: גילי יערי, פלאש 90

נשיאת הקרן החדשה לישראל: לא דיברנו עם אף אחד באירופה

עו"ד טליה ששון מגיבה לדברי ראש הממשלה, שטען כי הארגון בראשותה טירפד את ההסכם עם רואנדה
הבוקר הזה
04 באפריל 2018
08:32

נשיאת הקרן החדשה לישראל, עו"ד טליה ששון, אמרה הבוקר (רביעי) כי הארגון מעולם לא פנה לגורמים אירופאים. בראיון לתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב', הגיבה ששון לטענות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולפיהן הקרן החדשה טירפדה את ההסכם עם רואנדה

ששון הופתעה מההאשמות כלפי הארגון. "אני מוצאת את עצמי ממש נבוכה בשעה הזו על כך שאני צריכה להסביר את הקשר של הקרן החדשה לישראל לרואנדה", אמרה. "כל הטיעון הזה שבגללנו ההסדר קרס, זה לא שאלה של הכחשה. זה פשוט מעשה שעשה ראש הממשלה, כדי שנדבר עכשיו על השטויות האלו, קשה לי למצוא את רואנדה על המפה אפילו. הקרן החדשה לא דיברה על אף אחד באירופה".

האזינו לראיון המלא עם טליה ששון: 

"הקרן החדשה לישראל כמו תושבים רבים שנטלו חלק בהפגנות נגד מסע אנטי הומני נגד האנשים החלשים ביותר שנמצאים במדינת ישראל, אנחנו נותנים גיבוי לכל ארגוני המתנגדים ונמשיך לתת גיבוי", המשיכה נשיאת הקרן החדשה. "אני כבר לא יודעת מה להגיד. שירתתי בשירות המדינה 25 שנה, אני באה מהממסד, אני פעלתי כל חיי עבור מדינת ישראל. אני עושה את עבודתי בהתנדבות, לא מקבלת שום דבר, רק משום שאני מאמינה שזה לטובת המדינה".

ששון הסבירה מה לדעתה הוביל למהלך של נתניהו וטענה כי "ההסבר הוא שראש ממשלה שטבעת החקירות הולכת וסוגרת עליו, ראש הממשלה יודע שאין לו תגובה הולמת לבגצ אז הוא מחפש את הדרך", 

"אנשים עושים דה לגיטימציה לאדם כמו סורוס בשל השיקולים שלהם והאינטרסים שלהם. לצערי הרב סורוס לא תומך היום בקרן. העובדה שהוא תמך בעבר או לא היה תומך היום, על זה אני צריכה להתנצל או משהו, מה קרה שם, אנחנו השתגענו? בגלל שהדעות שלו שונות ממר נתניהו", סיימה ששון. 

אתמול האשים ראש הממשלה את הקרן החדשה לישראל בהפעלת לחץ על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים בישראל. בעקבות כך, ביקש ראש הממשלה מיו"ר הקואליציה דודי אמסלם להקים ועדת חקירה פרלמנטרית על פעילות הקרן החדשה "שמסכנת את ביטחונה ועתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

מוקדם יותר הכריז נתניהו כי הוא מבטל את ההסכם עם נציבות הפליטים של האו"ם . לאחר הביקורת הרבה שספג מאז הצגת ההסכם אתמול, נתניהו הודיע כי בתום התייעצויות שקיים ביממה האחרונה - החליט לבטלו.