נשיא הונדורס חואן אורלנדו הרננדז
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

נשיא הונדורס אישר: אגיע להשתתף בטקס הדלקת המשואות

חואן אורלנדו הרננדז ייקח חלק בטקס העצמאות ה-70 למדינה, ויתלווה למדליקת המשואה מטעם משרד החוץ. זו תהיה הפעם הראשונה בתולדות טקסי הדלקת המשואות שבה ראש מדינה זרה מתלווה להדלקת משואה
שני נחשוני
05 באפריל 2018
15:28

נשיא הונדורס חואן אורלנדו הרננדז אישר היום (שישי) את השתתפותו בטקס הדלקת המשואות, במסגרת חגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, ויתלווה למדליקת המשואה מטעם המרכז לסיוע ושיתוף פעולה בינלאומי של משרד החוץ. הרננדז הוא בוגר קורס ההכשרה של משרד החוץ הישראלי משנת 1992, והינו בוגר קורס ההכשרה של משרד החוץ הראשון שנבחר להיות ראש מדינה.

מדובר בפעם הראשונה בתולדות טקסי הדלקת המשואות, בה ראש מדינה זרה נמנה בין מדליקי המשואות. שרת התרבות מירי רגב בירכה את נשיא הונדורס ואמרה: "אני שמחה וגאה שנשיא הונדורס שהינו בוגר הקורס יגיע לטקס ויתלווה למדליקת המשואה מטעם משרד החוץ. המרכז לשיתוף פעולה בין לאומי במשרד החוץ הוא מנושאי הבשורה של מדינת ישראל, ככזו החותרת ל"תיקון עולם".

"הוא מביא איתו לכל מקום על הגלובוס, בעתות מצוקה ובשגרה, את החכמה והידע שקיימים בישראל, כדי להפוך את העולם כולו לטוב יותר. הגברת הטוב בעולם זו מטרתה של ישראל ואני שמחה שהמרכז ישיא משואה במלאת 70 שנים למדינה".

המרכז לסיוע ושיתוף פעולה בינלאומי במשרד החוץ נוסד כזרוע הסיוע הרשמית של מדינת ישראל. עד היום הדריך והכשיר המרכז קרוב ל-300 אלף משתלמים מכ-140 מדינות מתפתחות בתחומים בהם ישראל מצטיינת כמו חקלאות, חינוך, רפואה, העצמת נשים והיערכות לחירום.

כמו כן, מאז הכרזת טראמפ על הכרת ארצות הברית בירושלים כבירת ישראל, ועל העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, דווח על כמה מדינות נוספות שנמצאות עם ישראל במגעים בנושא, וביניהן הונדורס.