חפש
Languages
בעל השליטה לשעבר ב"בזק", שואל אלוביץ'
צילום: פלאש 90

אלוביץ' הטיח בפני פילבר: "אתה היטיבת עם בזק? ההיפך - הזקת"

שני המעורבים בפרשת 4000 עומתו במהלך החקירה. גם מנכ"לית בזק הפורשת סטלה הנדלר עומתה עם פילבר והאשימה: המדיניות של משרד התקשורת בראשותך כלל לא סייעה לבזק
רועי ינובסקי
24 באפריל 2018
20:33

פרטים חדשים מתוך חדר החקירות בפרשת 4000: בעלי השליטה לשעבר בחברת "בזק" שאול אלוביץ' הטיח בפני עד המדינה שלמה פילבר, בעימות שערכה המשטרה לשניים, כי הוא לא עזר לחברה שבראשה עמד, אלא להיפך - הזיק לה. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

העימות בין השניים נערך בימי החקירות הקודמים, אז פונה אלוביץ' לפילבר בעימות וטען בפניו כי הטענות של המשטרה והפרקליטות, לפיהן בזק קיבלה משהו לא כדין ממשרד התקשורת, לא נכונות, ואף הפוכות. "אתה עזרת לבזק?", שאל אלוביץ' את פילבר. "זה פשוט לא נכון. אתה לא עזרת. עשית חיים קשים מאוד לבזק. המדיניות שלך הזיקה לחברה וגרמה לתוצאה הפוכה", הטיח הפניו.


גם מנכ"לית בזק הפורשת, סטלה הנדלר, אמרה בעימות שלה עם פילבר דברים ברוח דומה. המדיניות של משרד התקשורת בראשות פילבר כלל לא סייעה לבזק – להיפך, טענה.

 אלוביץ' והנדלר מתכוונים לשורת החלטות שלטענתם גרמו לבזק נזק גדול מאוד. פילבר, לעומת זאת, לא סותר באופן גורף את הטענות שהיו החלטות אסדרתיות רבות שלא היטיבו עם בזק. עם זאת, עדותו מתמקדת בכמה צעדים אסדרתיים שלכאורה נעשו בהנחיית ראש הממשלה, בנימי נתניהו – דחיית ההחלטה על השוק הסיטונאי ואישור עסקת המיזוג בין בזק ליס.

בתחילת החודש נחשף בכאן חדשות כי צוות ההגנה של ראש הממשלה בתיק 4000 בוחן שימוש בניתוחים סטטיסטיים, המראים כי הסיקור שלו באתר וואלה לא היה מוטה בתקופה הנחקרת. קו ההגנה מבוסס בין השאר על ניתוחים סטטיסטיים של גופים עיתונאיים, בהם של אתר העין השביעית, קרן התחקירים וגלובס. הניתוחים הללו הראו, כי לא הייתה הטיית סיקור מובהקת לטובתו של ראש הממשלה בתקופה הנחקרת.