חפש
Languages
שרה נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מסתמן: צוות ההגנה של שרה נתניהו יציע להגיע להסדר טיעון בתיק המעונות

פרסום ראשון: הכיוון בפרקליטות הוא להגיש כתב אישום בתיק, ולכן עורכי דינה של נתניהו בודקים אפשרות של להציע הסדר, שיכלול השבת כסף למדינה בתמורה לאי העמדה לדין פלילי
תמר אלמוג
29 באפריל 2018
20:45

מסתמן כי צוות ההגנה של שרה נתניהו יציע לפרקליטות להגיע להסדר טיעון בתיק המעונות, כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. ההסדר, שמסתמן כי פרקליטי נתניהו בודקים, יכלול השבת כסף מנתניהו למדינה בתמורה לאי העמדה לדין פלילי.

השימוע לרעיית ראש הממשלה, לפני הגשת כתב אישום בתיק, התקיים בחודש ינואר האחרון. בימים אלו צפויים בפרקליטות, ולאחר מכן היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, להחליט אם להגיש כתב אישום נגד נתניהו. 


למרות טענות פרקליטיה של שרה נתניהו כי לא היו מעשים פליליים בתיק וכי החקירה לא התנהלה כראוי, הכיוון בפרקליטות הוא כן להגיש כתב אישום. לכן, על מנת להימנע מהעמדה לדין, צוות ההגנה של נתניהו בודק אפשרות להציע את ההסדר בפגישה עם אנשי הפרקליטות כבר ביום רביעי הקרוב. מטעמה של רעיית ראש הממשלה נמסר בתגובה לפרסום כי "לא היו דברים מעולם"

במרכז החשדות נגד נתניהו, וגם נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרע סיידוף, עומדות הזמנות של ארוחות למעון בניגוד לנהלים. בעדותו בפרשה, סיידוף טען, בין היתר, כי לא היה לו מושג אם רעיית ראש הממשלה ידעה שאסור להזמין ארוחות כשמועסקת מבשלת במעון. "אמרתי לה בפעם הראשונה שהעיקרון הוא – כשיש שף במסגרת התקן, לא מזמינים ארוחות מבחוץ", אמר סיידוף. בחקירה אחרת, הוא הבהיר לשוטרים כי "כשגברת נתניהו מבקשת – זו לא בקשה, אלא הנחיה".