הפיצוץ בחמה

דיווח מסוריה: הופצצו מערכות טילים איראניים, דווח על הרוגים

לפי רשת "סקיי ניוז", מקור הפיצוצים שנשמעו בשדה התעופה הצבאי בחמה הוא מערכות טילי קרקע-אוויר של משמרות המהפכה, המשתמשים בשדה. דווח על לפחות 11 הרוגים ועל עשרות פצועים
סולימאן מסוואדה
18 במאי 2018
15:12
עודכן ב 17:48

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה היום (שישי) על שני פיצוצים עזים בשדה התעופה הצבאי בעיר חמה, מקום שמשמש גם את הכוחות האיראנים במרכז המדינה. רשת סקיי ניוז הבריטית דיווחה כי מקור הפיצוצים - בתקיפה שכוונה נגד מערכות טילי קרקע-אוויר של משמרות המהפכה. רשת סקאי בערבית דיווחה כי עשרות מקרב המיליציות האיראניות נהרגו ומסוקים של צבא משטר אסד פונו מהבסיס מחשש שייפגעו בפיצוצים.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח על לפחות 11 הרוגים בקרב הכוחות של משטר אסד ובקרב החמושים הנאמנים לו כתוצאה מהפיצוצים. בנוסף דווח על עשרות פצועים ונעדרים.

העיתון הסורי "אל-ווטן", המזוהה עם משטר אסד, דיווח על חמישה פיצוצים שנשמעו בחמה. בנוסף דווח כי רכבי כיבוי הגיעו לשדה התעופה הצבאית בחמה כדי לכבות את האש שפרצה במצבור דלק ותחמושת. גורם צבאי סורי סתר את הדיווחים על תקיפה וטען כי המקור לפיצוצים הוא תקלה טכנית.

אתמול נשמעה אזעקה בקצרין ובצפון רמת הגולן, שהתבררה לבסוף כאזעקת שווא. מצה"ל נמסר כי לא אותרו נפילות בשטח הרמה, אך מערכת כיפת ברזל הופעלה ונבדקת הסיבה. עוד נמסר כי דיווחים אודות כלי טיס שזוהה ויורט שגויים. התושבים הונחו לצאת ממרחבים מוגנים.

לפני כחודש נפלה פצצת מרגמה ברמת הגולן, סמוך לגדר המערכת, לאחר חצי שנה ללא זליגות. בתגובה תקף צה"ל תותח של צבא סוריה בצפון רמת הגולן הסורית. "צה״ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל הנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר מדובר צה"ל לאחר התקיפה.