תקיפה ישראלית בעזה
צילום: אי-אף-פי

חיל האוויר תקף מתחם צבאי של חמאס ברצועת עזה

לפי הצבא, התקיפה נעשתה בתגובה לחדירת פלסטינים לשטח ישראל ולניסיון פגיעה בתשתיות. תושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת פיצוצים חזקים
כתבי כאן חדשות
26 במאי 2018
23:33
עודכן ב 23:52

צה"ל הודיע כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הערב (שבת) מתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה. זאת, בתגובה לחדירת פלסטינים מהרצועה לשטח ישראל בסוף השבוע ובשל "ניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות". 

"צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל, תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל", נמסר. 

קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי חיל האוויר מבצע תקיפות נגד מתקנים של חמאס באזור רפיח וחאן יונס. תושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת פיצוצים. לפני הצהריים זיהה צה״ל ארבעה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. כוח שהגיע למקום ביצע ירי לכיוונם והחשודים נמלטו לשטח הרצועה.


דובר צה"ל מסר כי מניתוח האירוע עולה כי המחבלים שהו בשטח הארץ כדקה בלבד. הם זרקו בקבוק תבערה שהתלקח והשאירו בשטח אוהל עליו הכיתוב ״צעדת השיבה, חוזרים לאדמות פלסטין״.

אתמול השליכו שלושה מחבלים מטען חבלה לעבר כוח צה"ל בגבול עם רצועת עזה. המטען התפוצץ, והמחבלים חדרו לשטח ישראל באזור נחל עוז. לא היו נפגעים לכוחותינו שהשיבו בירי והניסו את המחבלים בחזרה לשטח הרצועה.

מסיכום נתוני המהומות שהתקיימו אתמול, עולה כי השתתפו בהן כ-5,000 פלסטינים. בצה"ל אמרו כי המתפרעים השליכו מטעני צינור ורסס לעבר כוחות צה"ל, ניסו לחבל בתשתיות הביטחוניות, הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר הגדר והכוחות. כוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי בהתאם להוראות הפתיחה באש.

בהכנת הידיעה השתתפו: משה שטיינמץ, דנה בן שמעון ואיציק זוארץ