פגיעת הפצמ"ר בבית באשכול

בעלת הבית שנפגע באשכול: "היה לנו נס גדול. אפשר לומר תודה רבה"

בני המשפחה ישנו בתוך המרחב המוגן בשעה שחצר הבית והמחסן ספגו פגיעה ישירה. דובר הקיבוץ: "נמנע נזק גדול. הם היו קצת נסערים, אבל אנחנו מורגלים לחזור לשגרה"
שרון עידן
30 במאי 2018
08:43

פצצת מרגמה נחתה הלילה (רביעי) באחד מקיבוצי המועצה האזורית אשכול ופגעה ישירות במחסן הצמוד לבית מגורים. "אני לא אדם דתי ולא מאמין אבל כנראה שבאמת אפשר לומר תודה רבה ואני שמחה שאף אחד באזור פה לא נפגע. הבית גם לא נפגע, רק המחסן. זה מרגיע. ייקח לנו זמן להבין מה באמת קרה". 


אייל ברנדייס, תושב הקיבוץ, אמר הבוקר לכאן חדשות כי בני המשפחה ישנו בממ"ד ולא נפגעו. הוא ציין כי הם "היו קצת בהלם וקצת נסערים, אך ממשיכים בשגרת יומם".


"שוחחנו עם המשפחה. איש לא נפגע", אמר הדובר. "מטבע הדברים הם היו נסערים. קצת בהלם. זה היה קרוב מאוד, והרעש היה גדול, אך הם חוזרים לשגרה. האב יוצא לעבודתו ובמשך גם האם תצא לעבודתה. גם הילדים בדרכם למוסדות החינוך. אנחנו פועלים על פי ההנחיות".

במהלך הלחימה בדרום נורו לישראל כ-180 רקטות ופצמ"רים בתוך 24 שעות. רוב הירי שכוון לעבר אזורים מיושבים יורט על ידי מערכת כיפת ברזל. לאחר הודעת חמאס על הפסקת אש, שלפי הדיווחים נכנסה לתוקף ב-04:00, השקט באזור נשמר.