להב 433
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

חשד לשחיתות בעירייה: ראש עיר, נהג, ראש לשכה וקבלן מוכר נעצרו

החשד: ראש העיר קידם עניינים של הקבלן בתמורה לשוחד. שני חשודים נוספים עוכבו בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. המשטרה ערכה חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם
רועי ינובסקי
04 ביוני 2018
07:41

ראש עיר, נהג, ראש לשכה וקבלן מוכר שהיה בעבר בכיר בעירייה נעצרו הבוקר (שני) לחקירה באזהרה בחשד לשחיתות. על פי החשד, ראש העיר קידם את ענייניו של הקבלן בתמורה לשוחד. שני חשודים נוספים עוכבו בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 פתחה הבוקר בחקירה גלויה, בתום פעילות סמויה.


על פי החשד, כל אחד מהחשודים פעל לכאורה במסגרת תפקידו על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. עם מעצרם, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם. החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

לפני כחודש נעצרו עשרה חשודים, בהם שני בכירים בעיריית בית שמש, בחשד לפרשת שחיתות בהיקף גדול. על פי החשד, המעורבים קיבלו שוחד בתמורה להטבות נדל"ן לאנשי עסקים. החשודים קיבלו לכאורה במסגרת תפקידם טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים ובניגוד לחוק.

כמה ימים קודם לכן, נעצרו תשעה חשודים בחשד למעורבות בשחיתות בעיריית טירה, בהם עובד ציבור בכיר. על פי החשד, הבכיר קיבל לכאורה במסגרת תפקידו טובות הנאה שוות כסף בתמורה לקידום תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. 

שישה נוספים עוכבו במשטרה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, ורישום כוזב במסמכי תאגיד. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם.