שרת התרבות והספורט, מירי רגב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יחימוביץ': בכיר אמר שרגב משקיעה כסף במשחק מול ארגנטינה תמורת סיקור

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה אמרה בדיון בסערת הכרטיסים למשחק הידידות כי הבכיר, פקיד במשרד התרבות, סיפר לה על "דיל" ששרת הספורט סגרה לכאורה. היועצת המשפטית של משרד התרבות: "לא התייעצו איתי לפני הקצאת הכרטיסים"
כרמל דנגור
04 ביוני 2018
10:20

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), המכהנת כיו"ר הוועדה לביקורת המדינה, טענה היום כי הגיע אליה מידע על "דיל" שסגרה לכאורה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, לגבי משחק הידידות של נבחרת ישראל בכדורגל נגד ארגנטינה. יחימוביץ' סיפרה בוועדה כי מי שסיפר לה על הדיל הוא בכיר במשרד התרבות והספורט.

לדברי יחימוביץ', הבכיר שיתף אותה כי במסגרת ה"דיל" נקבע שהשרה רגב תשקיע כסף במשחק, בתמורה להבטחה שתובלט בפרופיל הציבורי של האירוע. העסקה תכלול השתתפות במסיבת העיתונאים, וצילום עם כוכב הנבחרת הארגנטינית ליונל מסי. נציג משרד התרבות הכחיש בתוקף את הטענה.

בתוך כך, היועצת המשפטית של משרד התרבות אמרה בדיון כי "לא התייעצו איתי לפני הקצאת הכרטיסים לעובדי המשרד". דבריה עומדים בניגוד להודעה שהוציא בשבוע שעבר משרד התרבות.

נציג חברת קומטק, יוזמת ומפיקת המשחק, אמר בדיון כי עלות העברת המשחק מאצטדיון סמי עופר בחיפה לאצטדיון טדי בירושלים עומדת על 2.7 מיליון שקלים - סכום שאותו השקיעה המדינה. לדבריו, 7,700 כרטיסים למשחק הוקצו להתאחדות לכדורגל, מתוכם 1,200 הוענקו ללא תמורה, ואילו 5,500 ניתנו בתשלום מלא. עוד הוא ציין כי קומטק עצמה רכשה 2,500 כרטיסים - 2,000 חולקו לתושבי הפריפריה באמצעות מתנ"סים, ועוד 500 לתושבי עוטף עזה. 7,000 כרטיסים נוספים ניתנו למעניקי החסויות, מתוכם 4,200 לשופרסל, והיתר התחלקו בין שבעה נותני חסויות אחרים.  11 אלף כרטיסים נותרו למכירה לקהל הרחב. על 200 הכרטיסים שהוקצו למשרד התרבות אמר הנציג: "נאמר לנו שזה ברשות ובסמכות".

 


אתמול הודיע משרד התרבות והספורט לעובדי המשרד שזכו בכרטיסים למשחק הידידות, שיתקיים באצטדיון טדי בירושלים, כי ייאלצו לוותר על התענוג. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם לראשונה, כי ההודעה באה בעקבות הביקורת הציבורית בעניין והתערבות משרד המשפטים ומבקר המדינה, השופט (בדימוס) יוסף שפירא.

מדובר ב-200 כרטיסים, שהתברר כי רגב שריינה לעובדי משרדה. הכרטיסים יוחזרו לקהל האוהדים הרחב, וייצאו למכירה. המבקר הודיע ביום חמישי כי החליט לקיים בדיקה ראשונית בנוגע לטענות סביב מכירת הכרטיסים למשחק. הטענות בנושא הועלו לראשונה בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11.