נבחרת ארגנטינה
צילום: אי-פי

שגרירות ישראל בארגנטינה אישרה: בוטל המשחק בין הנבחרות

משחק הכדורגל בין נבחרות ישראל וארגנטינה, שהיה אמור להתקיים בירושלים, בוטל בעקבות לחץ פלסטיני. בהודעת השגרירות נכתב: "האיומים שהופנו לליונל מסי אינם זרים לספורטאים הישראלים". ח"כ אחמד טיבי בירך: "זהו ניצחון פלסטיני 1:0 בדקה ה-90"
כתבי כאן חדשות
06 ביוני 2018
07:12

שגרירות ישראל בארגנטינה אישרה הלילה (רביעי) כי משחק הידידות בין הנבחרות שהיה אמור להתקיים בירושלים בוטל, בעקבות לחץ כבד שהופעל מצד הפלסטינים. בהודעת השגרירות נכתב כי היא מצטערת להודיע על ביטול המשחק בעקבות איומים על כוכב הנבחרת ליונל מסי.

"האיומים והפרובוקציות שהופנו לליונל מסי, שעוררו באופן הגיוני הזדהות מצד חבריו לנבחרת וחשש להשתתף במשחק, אינם זרים לאזרחי ישראל, שכוכבי הספורט שלה היו במקרים רבים מטרות לאלימות", נכתב בהודעת השגרירות. "הידידות בין ישראל לארגנטינה גדולה יותר ממשחק כדורגל. המדינה הדמוקרטית תמיד תצפה לקבל בברכה את אחד מכוכבי הספורט הארגנטינאי".


במהלך הלילה שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי, וניסה לשנות את ההחלטה. אך מאקרי אמר לו כי אין לו אפשרות להשפיע בנושא. כמו כן במשרד החוץ הארגנטינאי אמרו לכאן חדשות כי אין לארגון המשחק שום קשר לגורם ממשלתי או פוליטי במדינה. מדובר אך ורק בהחלטה של התאחדות הכדורגל הארגנטינאית שהיא גוף עצמאי.

בטרם ההודעה הרשמית על ביטול המשחק, היה ויכוח בירושלים אם איום הבי.די.אס הוא אמיתי או לא. בסופו של דבר ישראל נאלצת להתמודד עם פניות חדשות, דוגמת פניית הפלסטינים לפיפ"א. בירושלים מנסים כעת להזכיר שיש גם מוסלמים שחיים בישראל וציפו לצפות במסי ובכוכבים אחרים בנבחרת ארגנטינה.

חברי הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת בירכו על ביטול המשחק. ח"כ איימן עודה הודיע כי "ממשלת נתניהו אולי מרוויחה את טראמפ אבל מפסידה את העולם. אי אפשר להמשיך סתם להינות ממשחקים בזמן שדורסים את הזכויות של מיליוני פלסטינים".

ח"כ אחמד טיבי הוסיף כי "זהו ניצחון פלסטיני 1:0 בדקה ה-90 משער עצמי של מירי רגב. הקמפיין הפלסטיני נחל הצלחה בעקבות התערבותה הפוליטית של רגב והעברת המשחק לירושלים. אחד השערים היפים של מירי רגב, בין החיבורים. תודה למסי שהוא וחבריו הכריעו נכון בעד הספורט ונגד הפוליטיזציה".

ראש ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל בירך גם הוא על ביטול המשחק והגדיר זאת "כרטיס אדום נגד ישראל". הוא הערכה להחלטת ההתאחדות הארגנטינאית לכדורגל, ואמר שזוהי סטירה לממשלת ישראל. לדבריו, "ישראל רצתה להביא את הנבחרת לירושלים כמהלך פוליטי, וניסתה להשתמש בספורט כדי לכסות על פשעיה. אבל הערכים והמוסר ניצחו".

בהכנת הידיעה השתתפו ערן זינגר, דנה בן שמעון, מיכאל שמש, עופר חלפון, עמיחי שטיין וגילי כהן