נבחרת ארגנטינה בכדורגל
צילום: אי-פי

שגריר ארגנטינה מנהל מגעים להשבת המשחק בין ארגנטינה לישראל - בחיפה

ראש העיר חיפה בתגובה לכאן חדשות: "ימים יגידו". ראש ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל, ג'בריל רג'וב, אמר במסיבת עיתונאים ברמאללה כי "המשחק היה פוליטי באופן מובהק". לדבריו, השרה רגב עשתה טעות גדולה ועליה להסיק מסקנות
כתבי כאן חדשות
06 ביוני 2018
11:48
עודכן ב 14:05

שגריר ארגנטינה בישראל הגיע הבוקר (רביעי) לחיפה, ומנהל מגעים על מנת להשיב את המשחק בין נבחרת ארגנטינה לישראל לאצטדיון סמי עופר בחיפה - כך נודע לכאן חדשות. ראש עיריית חיפה, יונה יהב, אמר לפני זמן קצר, בתשובה לשאלת כאן חדשות בעניין, כי ״ימים יגידו״.

ראש התאחדות הכדורגל הפלסטינית ג'בריל רג'וב אמר היום במסיבת עיתונאים ברמאללה שכונסה בעקבות ביטול משחק הידידות בין ישראל לארגנטינה, כי ישראל השתמשה בספורט ככלי פוליטי וערבבה בין אג'נדות. עוד אמר כי מי שעשה פוליטיזציה למשחק של נבחרת ארגנטינה בישראל, עליו לשלם את המחיר.


לדבריו, שרת התרבות והספורט מירי רגב עשתה טעות גדולה ועליה להסיק מסקנות. רג'וב ענה לשאלת כאן חדשות, ואמר כי ציפה מראש ההתאחדות הישראלית לכדורגל לגנות את התערבות ממשלת ישראל בענייני הספורט, וטען כי רגב היא זו שהביאה על הישראלים את האסון הזה, לדבריו.

עוד אמר לכאן חדשות כי הוא מתנגד לדבר במונחים של ניצחון וכי הוא מקווה שהצד הישראלי ירחיק את הספורט מהסכסוך הפוליטי. הוא הודה למסי ולחברי הנבחרת הארגנטינית על החלטתם ואמר שהוא מקווה שהדבר ישמש מסר לאחרים להפסיק לגבות למשטר הגזעני והפאשיסטי בישראל, כהגדרתו.

צפו בשידור:

בתוך כך, מנהלת התקשורת של המשחק מול ארגנטינה, איילת פריש, אמרה היום כי ביטול המשחק אינו קשור לירושלים, למירי רגב או לחיפה, אלא לסכסוך הישראלי עם הפלסטינים. פריש ציינה כי הייתה ועדיין יש אפשרות להעביר את המשחק לחיפה, אך נבחרת ארגנטינה לא תבוא גם לשם.

עוד הוסיפה פריש בריאיון לתכנית סדר יום בכאן רשת ב', כי מפיק המשחק, דני בנעים, עדיין מנסה לשכנע את הנבחרת הארגנטינית לשנות את החלטתה. "הסיכוי שהמשחק יתקיים - קלוש, אך עדיין לא נאמרה המילה האחרונה".

האזינו לריאיון עם פריש:

במשרד התרבות והספורט ובהתאחדות לכדורגל הביעו אכזבה רבה מביטול משחק הכדורגל בין נבחרת ארגנטינה לנבחרת ישראל. בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' אמר דובר ההתאחדות שלומי ברזל: "לאורך כל הדרך האינדיקציה הייתה ששחקני ארגנטינה מגיעים. אבל מה ששינה את התמונה זה איומים מצד ראש ההתאחדות הפלסטינית ג'יבריל רג'וב, שאיים אפילו בפגיעה פיזית בשחקנים. נראה לי שמבחינת פיפ"א אי אפשר לעבור על זה לסדר היום".

עוד נמסר הבוקר מההתאחדות כי היו"ר עופר עיני יעביר בהמשך היום מכתב תלונה חריף לפיפ"א בדרישה למצות את הדין עם מי שהעזו להסית מפורשות לפגוע בשחקני כדורגל, ופעלו לטרפד משחק ידידות בין שתי הנבחרות".

מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי אמר הבוקר בריאיון לתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב' כי "יש השלכות מרחיקות לכת לביטול, זה רגע מאכזב". לצד זאת, שרעבי גם ציין כי החלטת ההתאחדות הארגנטינאית לכדורגל עדיין לא סופית לגמרי: "עדיין יש שביב של תקווה".

בהכנת הידיעה השתתפו ניצן גלוסמן, ערן סיקורל, גל ברגר ודנה בן שמעון