חדר ניתוח
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"מתרגש לראות חזה": כירורג שד הושעה בגלל תלונה על הטרדה מינית

פרסום ראשון: מטופלת שהגיעה לביופסיה טוענת כי הרופא אמר לה שהוא מתרגש לראות את החזה שלה "כי היא דתייה", ואף דחף לה ספוג עם אלכוהול לפה. בעקבות פניית כאן חדשות לאסותא בבאר שבע הוא הושעה מתפקידו
דקלה אהרן-שפרן
07 ביוני 2018
07:53

צעירה שהגיעה לטיפול בבית החולים אסותא בבאר שבע הגישה תלונה חמורה על הטרדה מינית נגד רופא מתמחה בכירורגיה פלסטית. כך פורסם לראשונה הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. בעקבות פניית כאן חדשות לבית החולים, הושעה הרופא מתפקידו באופן מיידי.

האזינו לדיווח בכאן רשת ב':

על פי התלונה, הרופא אמר למטופלת כי הוא מתרגש במיוחד לראות את החזה שלה, כי היא בחורה דתייה. הצעירה, אישה נשואה ואם לילדים, הגיעה למרפאה להוצאת דגימה חשודה מהשד לביופסיה. לפי התלונה, הרופא אמרה לה: "יופי. אני הולך לראות חזה. אני הולך להיות ליד חזה של מישהי דתייה. את מתרגשת מהניתוח ואני מתרגש מהחזה".

לטענת המטופלת, הכירורג אמר לה שאינו מוכן שתגיד לידו את המילה "כאילו". לאחר שאמרה את המילה, אמר לה לשתוק ודחף ספוג עם אלכוהול לפיה. 

לאחר התלונה, נבדק אם היו בעבר תלונות נוספות נגד הכירורג - רופא מומחה בקופת חולים "מכבי", מנתח באסותא ובמרפאות פרטיות. לאחר שהמטופלת פרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה שמתאר את האירוע, כתבה מישהי בתגובה כי הוא השתמש כלפיה בעבר באלימות מילולית ואף פיזית, קרא לה "פסיכית" ודחף אותה. האישה הוסיפה כי היא פחדה ממנו וכי לרופא כזה אין מקום בשום מוסד רפואי.

מאסותא נמסר: "הרופא הושעה בגלל חומרת התלונה וכי במקביל החל בירור מעמיק של המקרה". מקרן בריאה, ארגון המקדם זכויות נשים במערכת הבריאות ומלווה את המטופלת, נמסר: "אנו רואות בחומרה את התנהלותו של הרופא, אשר ניצל את מרחב הכוח שלו כדי להשפיל מטופלת באמצעות התייחסות מבזה לגופה בכלל, ולזהותה כאישה דתייה בפרט".

עוד נמסר מהקרן כי "חשוב להדגיש שרוב הרופאים מקפידים על התנהלות מקצועית הולמת, אולם עם זאת חובה לחשוף את העוולות שגורמים אותם מעטים מהם שאינם נוהגים כך, ולוודא שהם לא ממשיכים במערכת".

עורך הדין אייל בסרגליק המייצג את הרופא מסר: "מבדיקת הדברים לאשורם עולה כי בניגוד מוחלט לנטען לא נאמר ביטוי שכזה ההיפך הוא הנכון. מרשי דאג לכסותה ולבצע את הפעילות הכירורגית הנדרשת בצנעה המקסימלית לאור העובדה שמדובר באישה דתיה. כמו כן לא היה כל ביטוי שמשקף הטרדה מינית. במסגרת השיג והשיח בינו לבין המטופלת מרשי ניסה לעשות הכל כדי להרגיע את המטופלת. הטענה כי הוא לקח ספוג עם אלכוהול אף היא שקרית כפי שיוכח בהמשך. אנו בטוחים שהמשטרה תעשה עבודתה נאמנה ויתברר בהקדם כי אין שחר לדברים".