חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: ישראל נכשלה בסוריה, נצא משם רק כשאסד יבקש

במסר לישראלים אמר מנהיג חיזבאללה כי אף אחד לא רוצה לעשות שואה חדשה וכי איראן לא רוצה נשק גרעיני. "הרטוריקה של האסלאם והפלסטינים היא לא לזרוק לים או לרצוח", אמר נסראללה
רועי קייס וסולימאן מסוואדה
08 ביוני 2018
22:59

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אמר היום (שישי) הארגון שלו ייצא מסוריה רק כשההנהגה הסורית תבקש זאת וקרא לישראל להודות כי היא נכשלה בניסיון להפיל את משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד. "ישראל נכשלה בסוריה והמירה את המערכה להפיל את המשטר למערכה להוצאת איראן וחיזבאללה מהמדינה", אמר נסראללה בנאום שנשא מעל מסך ענק לרגל "יום ירושלים העולמי".

נסראללה הבהיר כי חיזבאללה ימשיך להיות בסוריה "היכן שצריך ובהתאם לרצון ההנהגה הסורית". מנהיג ארגון הטרור הצהיר כי גם אם כל העולם יתכנס יחדיו כדי להוציא אותם מסוריה – הוא לא יצליח.

גם הפעם מזכ"ל חיזבאללה שלח מסר לישראל ולראש הממשלה בנימין נתניהו ובנושא איראן ואמר כי "ההטעיות של נתניהו לא יעבדו". נסראללה טען כי איראן לא רוצה לפתח נשק גרעיני "ואף אחד לא רוצה לרצוח שישה מיליון יהודים".

המזכ"ל הוסיף כי הרטוריקה של העם הפלסטיני - של ההתנגדות ושל האסלאם, היא לא לזרוק לים או לרצוח, אלא "אנחנו אומרים בצורה תרבותית: תעלו על הספינות ועל המטוסים שלכם וחזרו לארצות שמהן הגעתם. היהודים שהם במקור מפלסטין, הם יישארו שם". בנוגע "לפולשים, הכובשים והמתנחלים שהגיעו מכל רחבי העולם, עליהם ללכת", אמר נסראללה.

"זה המסר של האסלאם ושל ההתנגדות. אף אחד, בניגוד למה שנתניהו אומר, לא רוצה לעשות שואה חדשה או משהו דומה. אם אתם מתעקשים להמשיך בכיבוש, אז אני אומר לכם שיום המערכה הגדול באזור מגיע וזה היום שבו כולנו נתפלל בירושלים", איים מנהיג ארגון הטרור.

בימים האחרונים דווח שרוסיה פרסה עמדות צבא ושוטרים צבאיים באזור הגבול בין סוריה ללבנון. עוד נטען כי המהלך נעשה ללא תיאום עם חיזבאללה, דבר שעורר מתיחות במקום. לפי העיתון "אל-קודס אל-ערבי", הכוחות נפרסו במטרה למנוע עימות בין ישראל לאיראן, אך ברשת "אל-מיאדין" דווח שבעקבות המתיחות נסוג הכוח הרוסי מהשטח והוחלף בדיביזיה 11 של צבא סוריה.