הפעוטה יסמין

מות התינוקת בפתח תקווה: הסייעת חשודה ב-22 מקרי התעללות

המשטרה חושדת שהסייעת ביצעה את המעשים במשך כמה חודשים, עד שהרגה את יסמין וינטה. היא תואשם בהתעללות בחסר ישע, תקיפה והריגה
שרון עידן
11 ביוני 2018
10:43

הסייעת שתואשם במותה של הפעוטה יסמין וינטה בפתח תקווה, חשודה בביצוע 22 מקרי התעללות במשך כמה חודשים. בכתב האישום שיוגש היום (שני) צפויה הפרקליטות להאשים אותה בלפחות ברבע מהמקרים. בין השאר היא תואשם בהתעללות בחסר ישע, תקיפה והריגה.

בפרקליטות לא מקבלים בשלב זה את הטענה כי המקרה של יסמין וינטה הוא גרימת מוות ברשלנות. לטענתם מדובר היה בסוג של נורמה מקובלת במקום, וכי היקף המקרים וסוג התקיפה אינם מקריים אלא מלמדים על מעשים מחושבים.

החשודה במעשים היא תושבת ארעית בת 23 מאוקראינה. מממצאי חקירת המשטרה עלה שהיא ביצעה את המעשה כשהשכיבה את יסמין ופעוט נוסף לישון, בגן "מאשה והדוב" ברחוב הפורצים בעיר. למרות שעל גוף הפעוטה לא נמצאו סימני אלימות, החשודה הטיחה את יסמין על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולר שלה עד שמתה. פרטי המקרה התגלו בעזרת מצלמת וידיאו שהייתה בגן, והצוות המקצועי לא ידע שהיא עובדת.

דורינה וינטה, אמה של יסמין אמרה לכאן חדשות שהיא כועסת על הסייעת, אך תכעס עוד יותר כשתפגוש אותה בבית המשפט. "אני חושבת שאם אני אראה את האישה הזאת, אולי אני אגיד כמה דברים מהלב. עכשיו אני לא יודעת מה להגיד לך, מפני שעכשיו אני אולי כועסת - אבל לא כמו שאני אכעס כשאראה אותה מולי", הוסיפה.