פינוי מפגינים מנתיב האבות, היום
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

הושלם פינוי מאחז נתיב האבות: 13 שוטרים נפצעו, שלושה נעצרו

בעצורים - שני נערים החשודים בתקיפת שוטרים ובזריקת בקבוק: "רוב המשפחות התפנו מרצון"
כרמל דנגור
12 ביוני 2018
22:43

המשטרה השלימה הערב (שלישי) את פינוי 15 המבנים במאחז נתיב האבות שבגוש עציון. במהלך הפינוי נפצעו 13 שוטרים, שישה מהם פונו לבתי החולים. המשטרה עצרה שלושה חשודים, בהם שני נערים, בתקיפת שוטרים ובזריקת בקבוק לעברם. התושבים שפונו הועברו למבנים זמניים.

מהמשטרה אמרו כי במבצע הפינוי השתתפו כ-2,300 שוטרים ולוחמי מג"ב. כמו כן הורחקו למעלה מ-500 צעירים על גבי 15 אוטובוסים שהוקצו לכך. "מרבית המשפחות המתגוררות במקום כמו גם מאות מתיישבים נוספים התפנו מרצון", נמסר.


השוטרים ולוחמי מג״ב נתקלו בבית האחרון שפונה באלימות והתנגדות חריגה שכללה ידויי אבנים, בקבוקים וחפצים אחרים לעבר הכוחות. בידי המשטרה היה מידע מוקדם על פעילים שמתכוונים להשליך מהגג חפצים על הכוחות במהלך הפינוי.

מתן יחזקאלי, שפונה מביתו, הביע צער בריאיון לחדשות הערב בכאן 11, על שלא הצליחו לעצור את הפינוי: "כבר שנתיים אנחנו נלחמים בפסק הדין הנוראי הזה והנה זה מגיע. לא הצלחנו לעצור את האיוולת הזו", אמר. "זה יום שחור למערכת המשפט והצדק בישראל. כל מי שמגיע לפה ורואה בעיניים ונכנס לפרטי פסק הדין תופס את הראש ולא מאמין שזו המסקנה שאליה הגיע בית המשפט".

יחזקאלי התייחס להתחייבות הממשלה לבנות במקום יישוב מסודר: "יש כאן מהלך מיותר. בעוד שנתיים נבנה את הבתים שלנו בדיוק באותו המקום. ראש הממשלה התחייב ויש החלטת ממשלה לבנות 350 יחידות דיור כאן בנתיב האבות. איפה שבאו לקלל אותנו נצא מבורכים. אפשר היה למנוע את כל המהלך הזה".