חפש
Languages
לוחמי חיזבאללה
צילום: אי-פי

למרות דרישת רוסיה: "חיזבאללה מסרב לסגת מגבול סוריה-לבנון"

לטענת הארגון הסורי לזכויות אדם, הכוחות עדיין מוצבים בחומס אף על פי שהונחו לעזוב בעקבות תקיפות ישראל באזור. אסד: "חיזבאללה ושאר בעלי הברית יעזבו את סוריה רק אם יחשבו שהטרור חוסל"
נורית יוחנן
14 ביוני 2018
13:33

הארגון הסורי לזכויות אדם טוען היום (חמישי) כי חיזבאללה מסרב להיענות לדרישת רוסיה לסגת מכמה נקודות בגבול שבין סוריה ללבנון. כוחות הארגון השיעי מוצבים באזור חומס, למרות ההנחיות שקיבלו לסגת משם. ההוראה הרוסית ניתנה בעקבות התקיפות המיוחסת לישראל באזור, בהן הושמדו מחסני תחמושת.

לפי הדיווחים לא היו עימותים בין הכוחות הרוסים לבין חיזבאללה. בתוך כך נשיא סוריה, בשאר אסד, אמר הלילה בריאיון לערוץ טלוויזיה איראני שחיזבאללה ובעלי הברית האחרים של סוריה, יעזבו את המדינה כשיחשבו שהסתיימה הלחימה בטרור.

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף שישראל תקפה בסיסים של המליציות השיעיות בסוריה. בכנס השרים לביטחון פנים הסביר נתניהו שאיראן מנסה להשתלט על סוריה במטרה לתקוף את ישראל, ורוצה לעשות שימוש במיליציות מפקיסטן ואפגניסטן. "בפעם הראשונה איראן באמת מאותגרת. אבל היא מנסה להפוך את סוריה לקולוניה, עם מטרה מוצהרת לתקוף את ישראל".

בסוף השבוע טענו מפקדים מפקדים בשורות המורדים בסוריה, כי פעילים בארגון חיזבאללה ובמיליציות פרו איראניות שבו לדרום סוריה, בקרבת הגבול עם ישראל. מפקדים שצוטטו בעיתון טענו כי הפעילים חזרו בשיירות למחוזות דרעא וקוניטרה, כשהם מצוידים ברקטות ובטילים ולבושים במדי צבא סוריה.

בנוסף לכך, צבא סוריה תיגבר את מערכות ההגנה האווירית שלו בגבול עם ישראל. לדברי מפקד בכוחות המסייעים למשטר אסד, מערכות נוספות אמורות להיפרס בימים הקרובים באזור, במטרה לשקם את מערך הנ"מ נגד ישראל.