חבלן מטפל בנפילה סמוך לגן ילדים באשכול
צילום: דוברות משטרה

לילה של עשרות שיגורים לעבר עוטף עזה; צה"ל תקף 25 יעדים ברצועה

בעקבות טרור העפיפונים תקף חיל האוויר עמדות של חמאס ברחבי רצועת עזה. בתגובה שוגרו לעבר ישראל כ-45 רקטות ופצצות מרגמה, 7 מהשיגורים יורטו על ידי כיפת ברזל. לא היו נפגעים, הלימודים בעוטף עזה מתקיימים כרגיל
כתבי כאן חדשות
20 ביוני 2018
06:55
עודכן ב 10:04

מטחים כבדים של רקטות נורו הלילה (רביעי) מרצועת עזה לעבר עוטף עזה, והביאו להפעלת אזעקות צבע אדום במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון, שדות נגב ושער הנגב. מצה"ל נמסר כי זוהו כ-45 שיגורים - שבעה מהם יורטו, שלושה נחתו בשטח הרצועה.

13 נפילות זוהו במרחב מועצה אזורית אשכול, שלוש מתוכן בתוך יישובים. אין נפגעים, אך יש נזק באחד היישובים למבנים וכלי רכב. הלימודים בכל יישובי דרום הארץ צפויים להתקיים היום כרגיל.

לילה של שיגורים לעבר עוטף עזה | משדר מיוחד בכאן 11:

צה"ל תקף שלוש פעמים במהלך הלילה יעדים של חמאס לאורך רצועת עזה, כאשר התקיפה הראשונה בוצעה עוד קודם לירי הרקטות ובתגובה לשיגור עפיפוני ובלוני התבערה מעזה. צה"ל המשיך לתקוף לאחר כן בתגובה לירי הרקטות. בין השאר הותקפו יעדי טרור במתחמים צבאיים שונים של חמאס, ביניהם מתחם אימונים תת קרקעי. מצה"ל נמסר כי סך הכול הותקפו 25 יעדים ברצועה.

עוד נמסר מצה"ל כי "ארגון הטרור חמאס הוביל הלילה מתקפת רקטות חמורה לעבר עורף ישראל ומוביל את רצועת עזה ותושביה להידרדרות והסלמה. חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".מקורות פלסטיניים מדווחים על שני נפגעים בתקיפות צה"ל ברצועה. לפי הדיווחים, הותקפו גם מוצבים ימיים של חמאס. דובר חמאס בעזה פווזי ברהום פרסם בדף הפייסבוק שלו כי "ההתנגדות היא שקובעת את כללי העימות, והיא לא תאפשר לאויב לכפות משוואות חדשות". דובר הג'יהאד האסלאמי דאוד שיהאב בירך אף הוא על הירי מהרצועה ואמר כי עזה אינה שדה ניסויים למטוסי האף-16 של ישראל. "להתנגדות יש זכות ואף חובה להגיב לפי הנסיבות בשטח ובהתאם למה שתראה לנכון", צייץ בטוויטר.

מוקדם יותר השבוע שיגרו הפלסטינים לעבר ישראל שלוש רקטות ואזעקות נשמעו במועצה האזורית חוף אשקלון ובאזור התעשייה אשקלון. ככל הנראה אחד מהשיגורים נפל בשטח רצועת עזה.

בהכנת הידיעה השתתפו: משה שטיינמץ, רועי שרון, אסף פוזיילוב, גל ברגר ודנה בן שמעון