ח"כ איתן כבל
הדס פרוש, פלאש 90

איתן כבל תוקף בחריפות את אבי גבאי: "כך נראה הסוף!"

חבר הכנסת תקף את גבאי בעקבות החלטת הנהלת מפלגת העבודה להשתמש בסעיף בחוקה, המאפשר לבטל החלטה של המוסד לבירור עתירות, ובכך להימנע בבחירות לוועדה
יואב קרקובסקי
22 ביוני 2018
16:09

ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) תקף היום (שישי) בחריפות את יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. זאת בעקבות החלטת הנהלת המפלגה לעשות שימוש בסעיף בחוקה, המאפשר לוועידת המפלגה לבטל החלטה של המוסד לבירור עתירות. ח"כ כבל כתב בטוויטר: "כך נראה הסוף! הנהלת מפלגת העבודה מחליטה לדרוס את החוקה ואת מוסדותיה השיפוטיים, הנהגה שנוטשת את דרכה ואת ערכיה הדמוקרטיים. D9 תוצרת בית!". 


בהנהלת המפלגה בראשות גבאי מעוניינים להשתמש בסעיף החוקה, על מנת לבטל את החלטת המוסד לבירור עתירות במפלגה לקיים בחירות לוועידת המפלגה החדשה.

גורמים נוספים במפלגה תקפו את גבאי: "גבאי שמתנגד לבחירות עושה מהלך שדומה לחקירה עוקפת בגץ". בדיון התנגדו למהלך מזכ"ל המפלגה, ערן חרמוני, ויו"ר ועדת החוקה דוד ליבאי שטענו כי גבאי משנה את אופיה של המפלגה. ממחנה פרץ מסרו כי הם לומדים את ההחלטה ובוחנים הוצאת צו מניעה בטרם כינוס הוועידה ביום ראשון.

בתוך כך, בעקבות מינויו הצפוי של ח"כ יצחק הרצוג לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית, פנה ח"כ עומר בר לב (המחנה הציוני) ליו"ר המפלגה אבי גבאי ואמר כי הוא רוצה את עצמו כמועמד לתפקיד. גורמים במחנה הציוני אמרו כי החלטה של גבאי בנושא תכריע את גורל השותפות בין מפלגת העבודה למפלגת התנועה של ציפי לבני. במפלגת העבודה אומרים כי גבאי יקבל החלטה בעניין רק בעוד כמה שבועות.