צילום: דובר צה"ל

צה"ל הציג: שיגור בלוני חבלה מתוך עמדת חמאס בגבול עזה

דובר צה"ל האשים כי ארגון הטרור מכווין ומתזמן את טרור ההצתות, ופרסם את פרטיהם של חברי חוליות משגרים: "לא נאפשר לטרור להוות איום על תושבי ישראל ושטחיה". משרד הבריאות ברצועה: 3 פצועים בתקיפה של צה"ל
משה שטיינמץ ואסף פוזיילוב
24 ביוני 2018
18:03
עודכן ב 20:12

דובר צה"ל פרסם הערב (ראשון) הודעה בה האשים את ארגון חמאס בשיגור והכוונת עפיפוני התבערה לעבר ישראל. בהודעה פורסמו שמות של חברי החוליות ובצה"ל הודיעו כי "לא נאפשר לטרור להוות איום על תושבי ישראל ושטחיה".


שיטת הפעולה בה פועל חמאס היא שמפקד גזרה מורה על שיגור עפיפוני או בלוני התבערה. הפעילים מכינים את העפיפון ומחברים לו חומר בעירה הנלקח ממוצבי חמאס. ההכנה של העפיפונים נעשית על-פי רוב בכמויות ובאופן סידרתי, על ידי פעילי טרור של ארגון הטרור חמאס.

כלי טיס של צה"ל תקף עגלה המשמשת חוליות המשגרות עפיפוני ובלוני תבערה לעבר ישראל. הפלסטינים מדווחים שהתקיפה בוצעה בשכונת זייתון שבמזרח העיר עזה, ונפצעו בה שלושה אנשים. מוקדם יותר ירה כלי טיס של צה"ל לעבר חוליה בדרום הרצועה, במקרה זה לא היו נפגעים. 

דובר צה"ל מפרסם הודעה שבה הוא מאשים כי חמאס מכווין ומתזמן באופן סדרתי את טרור ההצתות. בהודעה פורסמו שמות ותמונות של חברים בחוליות שזוהו על ידי הצבא. בצה"ל אמרו "לא נאפשר לטרור להוות איום על תושבי ישראל ושטחיה". בנוסף לכך פורסמה שיטת הפעולה של חמאס בנוגע לשיגור הבלונים. 

בתוך כך, במהלך היום נרשמו כ-20 שריפות מעפיפוני ובלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. בחורשה ליד נתיבות פעלו שישה צוותי כיבוי והושגה שליטה על שתי שריפות. דליקות נוספות פרצו בזיקים, דורות, נחל עוז, כפר עזה ומפלסים.


אתמול התמודדו כוחות הכיבוי עם 26 דליקות בעוטף עזה, בין השאר בכיסופים ובמטעים הסמוכים למושבים תלמי יוסף ויכיני. צה"ל המשיך במגמה וביצע ירי באמצעות כלי טיס סמוך לחוליה שניסתה לשגר עפיפוני תבערה בצפון הרצועה.

בנוסף לכך, חיל הים ירה אתמול לעבר כלי שיט שהתנגש באחת מספינותיו בגבול עם צפון הרצועה. מצה"ל נמסר כי כלי השיט חרג מהשטח המותר לדיג בחופי הרצועה. תחילה בוצע לעברו ירי אזהרה, ולאחר מכן כוון הירי לעבר הכלי עצמו שהתנגש בספינה. שלושה מאנשיו נעצרו והועברו לחקירה בישראל, בעוד שחשוד רביעי הצליח לשוב על עקבותיו לשטח הרצועה.