חפש
Languages
בנימין נתניהו
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

הפרקליטות צפויה להמליץ בתוך חודשיים להעמיד לדין את נתניהו

המגמה המסתמנת, נכון לעכשיו, היא שבפרקליטות לא ימתינו להמלצות המשטרה בכל התיקים וימליצו ליועמ"ש להעמיד לדין את ראש הממשלה בתיקים 1000, 2000, ו-4000 בשוחד, מרמה והפרת אמונים
מרדכי גילת ורועי ינובסקי
06 ביולי 2018
23:01

הפרקליטות לא תמתין להמלצות המשטרה וצפויה להמליץ בתוך חודשיים ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להעמיד לדין את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. המלצות הפרקליטות יתייחסו לחשד לשוחד מרמה והפרת אמונים, בשלושת התיקים בהם חשוד נתניהו - 1000, 2000 ו-4000.


שני צוותים בפרקליטות מיסוי וכלכלה בתל אביב עוסקים בימים אלה בהשלמת כתיבת מסקנותיהם והמלצותיהם בתיקי נתניהו. צוות אחד בן ארבעה פרקליטים עוסק בכתיבת ההמלצות בתיקי 1000 ו-2000, וצוות נוסף בן שלושה פרקליטים עוסק בכתיבת המלצות בתיק 4000, הידוע גם כתיק בזק. המגמה המסתמנת בכל שלושת התיקים, נכון לעכשיו, היא להמליץ על העמדת נתניהו לדין בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

ביום שלישי הקרוב צפוי נתניהו להיחקר בתיק בזק. הוא צפוי להיות מעומת עם עדויות של עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר, שסותרות טענותיו על המניע למתן הטבות רגולטוריות לחברת בזק. נתניהו צפוי להיחקר עוד פעמיים בתיק זה בהמשך.

בחודש שעבר התייחס מנדלבליט לחקירות נתניהו. בישיבת שימוע בוועדת החוקה של הכנסת דחה מנדלבליט את הביקורת הציבורית על התנהלות החקירות ואמר: "אי אפשר לטעון שהחקירה נמשכת זמן רב מידי ומצד שני לטעון שצריך לחקור כל בדל רכילות. כל מקרה שבו לתחושתנו היה מדובר ברכילות, ויש כאלו לא מעט, או אין לו תכלית פלילית, עצרנו את זה וקטענו אותם כדי לא לבזבז זמן ומשאבים מיותרים. מהירות היא חשובה אבל טובת החקירה חשובה יותר. זה לא עולם של ציוצים".

עוד אמר היועץ המשפטי לממשלה כי "טועה מי שחושב שהראיות שפורסמו הן חזות הכול. מה שפורסם, כמו הקלטות מוזס-נתניהו, היו הראיות שרק פתחו את החקירה ולא סיימו אותה. היקף חקירות תיקי 1000 ו-2000 הוא גדול מאוד והם תיקים מורכבים גם בהיבט העובדתי וגם בהיבט המשפטי. עיקרון העל שמנחה אותנו הוא גילוי האמת".