חפש
Languages
אחמד נקיב בבית המשפט

החשוד המרכזי בחטיפת הילד בקלנסוואה: "אין לי יד ורגל בדבר"

מעצרו של אחמד נקיב, בן ה-41, ושל שלושת החשודים הנוספים הוארך בשבוע. נקיב חשוד בחטיפתו של כרים ג'ומהור בן ה-6, בניסיון סחיטה, וזיוף. בדיון בבית המשפט טען כי הסגיר את עצמו למשטרה וכי שמו שורבב לאירוע. המשטרה: "מדובר באירוע חמור. נעצרו מספר חשודים ויתכן שייעצרו עוד". החיפושים אחר ג'ומהור נמשכים
שרון עידן
12 ביולי 2018
15:28
עודכן ב 17:02

החשוד המרכזי בחטיפת כרים ג'ומהור בן השש בקלנסוואה הוא אחמד נקיב, בן 41. בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) את מעצרו בשבוע. הוא חשוד בחטיפה, ניסיון סחיטה, וזיוף. בדיון אמר נקיב כי אין לו יד ורגל בדבר. בנוסף לנקיב, הוארך בשבוע גם מעצרם של שלושת החשודים הנוספים במעורבות בחטיפה, בהם סועד אבו גאנם. החשודים הם תושבי רמאללה ולוד.

נקיב, בעל עבר פלילי, שמר בחקירתו על זכות השתיקה. בדיון היום בצהריים טען כי שמו שורבב לאירוע וכי היה במקום אחר בזמן החטיפה: "סתם נטפלים אליי", אמר נקיב. נציגי המשטרה ציינו כי מדובר באירוע חמור. לדבריהם, ישנן כמה פעולות שנעשות כעת, נעצרו כמה חשודים ויתכן שייעצרו עוד. במשטרה בודקים אפשרות כי החשודים תכננו לחטוף ילד נוסף.


עוד עולה מהחקירה כי היה יותר מניסיון אחד לחטוף את ג'ומהור בזמן האחרון. האבא קיבל איומים מפורשים על החטיפה גם ביום שקדם לה, והתנהל משא ומתן עם אביו בעניין כספי משמעותי גם ביום החטיפה. גורם מתווך בין המשפחה למקום בו מוחזק הילד ברשות הפלשתינית תיאר את מצבו של הילד כמצוין.

מפכ״ל המשטרה, רוני אלשיך, צפוי להגיע היום לבית המשפחה בקלנסוואה. במשטרה ניתנה הוראה להניח בצד תיקים אחרים, כולל תיקי רצח, ולהתמקד בהמשך החיפושים שיביאו לאיתורו של הילד.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "כולנו דואגים לשלומו של הילד כרים ג׳ומהור שנחטף מפתח ביתו. אני מלווה ועוקב אישית אחר המאמצים להחזרתו למשפחתו והוריו, משטרת ישראל תעשה כל שביכולתה כדי שהוא ישוב בשלום. חטיפת ילד היא פשע נורא ואחד הפשעים המזעזעים ביותר שקיימים ולא נשלים עם מעשה נתעב כזה".

האזינו לריאיון עם ת'אבת אבו ראס  בכאן רשת ב':

מנכ"ל-שותף בארגון "יוזמות קרן אברהם", ת'אבת אבו ראס, המתגורר בקלנסווה, אמר בריאיון לתוכנית "מרחאבית בכאן רשת ב' כי ארגוני פשיעה בחברה הערבית מסייעים בחיפושים אחרי הילד החטוף. אבו-ראס הסביר כי אפילו בארגוני הפשיעה מסכימים שחטיפתו של ילד בן שש היא חציית קו אדום.