עו"ד אפי נוה

אפי נוה הודיע: מתפטר מראשות לשכת עורכי הדין

נוה ציין כי התפטרותו באה בגלל ש"הלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד". עורך הדין, שחשוד בקבלת שוחד מיני בתמורה לקידום שופטים, הדגיש כי הוא לא רוצה שהעניין "יפגע בפעילותה של הלשכה"
שלי טפיירו
17 בינואר 2019
15:06

עורך הדין אפי נוה הודיע היום (חמישי) כי הוא מתפטר מתפקידו כראש לשכת עורכי הדין. "החלטתי לעשות כן הואיל והלשכה חשובה ויקרה לי עד מאוד. אינני רוצה שענייני האישי, שאני מניח שיסתיים במהרה, יפגע בפעילותה של הלשכה", אמר נוה ואיחל הצלחה למי שיחליף אותו.

אמש הורה בית משפט השלום בתל אביב לשחרר בתנאים מגבילים את נוה – החשוד המרכזי בפרשת המינויים תמורת מין שמסעירה את מערכת המשפט. נוה ישהה במעצר בית עד ליום רביעי, אך המשטרה עשויה לערער בהמשך על ההחלטה. השופט ציין כי הוא לא סבור שיש חשש לשיבוש חקירה מצד נוה. מלבד יו"ר הלשכה המתפטר, גם השופטת ועורכת הדין שנחקרו שוחררו למעצר בית של חמישה ימים.

אמש גם הותר לפרסם שנוה הוא החשוד המרכזי שנחקר בפרשה שמטלטלת את מערכת המשפט. יו"ר לשכת עורכי הדין נחקר ביחידה להב 433 של המשטרה בחשד לעבירות בנוגע למינוי שופטים שלא כדין. נבדק אם נוה, שנעצר אתמול בבוקר, היה בקשר אינטימי עם השופטת שפעל למינויה. החשדות קשורים למינוי של שופטת בבית משפט שלום לפני מספר שנים, ולניסיון להביא למינוי של שופט שלום לבית משפט מחוזי - מינוי שלא יצא לפועל.

אביה של השופטת החשודה במעורבות בפרשה דחה הערב בשיחה עם כאן חדשות את הטענות כלפיה. "היא חיה באושר ועושר כבר עשרות שנים. אני לא חושש, אפילו לא ב-0%", אמר האב. "היא לא קשורה כלל לפרשה".

תגיות:
אפי נוה