נתניהו ומנדלבליט
צילום: פלאש 90

הסתיימו הדיונים בתיק 4000: היועמ"ש נוטה לאמץ את המלצת הפרקליטות

לפי ההמלצה ניתן להעמיד את רה"מ לדין בעבירות שוחד. מנדלבליט קרא לעורכי דינו של נתניהו כדי לדון איתם על מועד פרסום ההחלטה בעניינו. בשבוע הבא או אחריו צפויים להתחיל הדיונים על תיק 2000
תמר אלמוג
17 בינואר 2019
19:49
עודכן ב 20:42

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, סיים בימים אלה לדון על תיק 4000, (וואלה-בזק), ונוטה לאמץ את המלצת הפרקליטות, לפיה ניתן להעמיד את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדין על עבירות שוחד. כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בשבוע הבא או אחריו צפויים להתחיל הדיונים על תיק 2000. הדיונים בתיק זה נדחו כנראה לסוף בשל מורכבותם.

מנדלבליט הודיע הערב כי ייפגש בשבוע הבא עם עורכי הדין של נתניהו. זאת, בנוגע לבקשתם להימנע מזימונו של ראש הממשלה לשימוע לפני העמדה לדין לפני הבחירות לכנסת. בתשובה על פניית הסניגורים כתב מנדלבליט כי הליך בחינת התיקים בעניינו של ראש הממשלה החל לפני הקדמת הבחירות ונמשך כסדרו. 

מהליכוד נמסר: "ראש הממשלה לא עוסק במסרים נגד היועץ המשפטי לממשלה, אלא אך ורק בדרישה להליך הוגן, שבו עוברים כ-18 חודשים בין המלצות משטרה להחלטה על שימוע. מצער שמפנים אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה בשעה שעוברים לסדר היום על שלוש שנים של לחץ בריוני על היועץ המשפטי לממשלה".

מוקדם יותר השבוע פנה מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף שפירא, למנדלבליט בבקשה לבדוק את גיוס הכספים ללא היתר למימון ההגנה המשפטית של ראש הממשלה. מהבקשה החדשה שהגיש נתניהו עלה כי כבר קיבל מימון של 300 אלף דולרים מאחד ממקורביו וזאת ללא ידיעת המבקר.