שיגור כיפת ברזל בחרמון

אחרי הדיווחים על תקיפה בסוריה: מערכת כיפת ברזל יירטה שיגור לגולן

דובר צה"ל הודיע כי בוצע ירי לעבר שיגורים שזוהו לעבר שטח ישראל. לפי ההודעה, השיגור יורט על ידי לוחמי כיפת ברזל. לא דווח על נפגעים או נזק, השגרה באתר החרמון ממשיכה כסדרה. זמן קצר קודם לכן דווח בסוריה על תקיפה ישראלית מדרום לדמשק
כתבי כאן חדשות
20 בינואר 2019
14:28
עודכן ב 14:55

מערכת כיפת ברזל הופעלה היום (ראשון) בצפון רמת הגולן בעקבות זיהוי של שיגור לשטח ישראל, כך נמסר מדובר צה"ל. לפי ההודעה, המערכת הצליחה ליירט את השיגור. לא דווח על נפגעים או נזק, השגרה באתר החרמון נמשכת כסדרה. טרם ידוע אם מדובר בירי מכוון לעבר ישראל או זליגה של ירי נ"מ לא מבוקר. 

מוקדם יותר נטען בסוריה כי מערכות הנ"מ הופעלו נגד "תוקפנות ישראלית בדרום המדינה". לפי הפרסומים, המערכות מנעו מישראל להשיג את מטרותיה וכל הטילים יורטו. הארגון הסורי לזכויות אדם: האזור שהותקף בידי ישראל הוא אזור אל-כסווה מדרום לדמשק. 


ביום חמישי הסתיימה סדרת מפגשי עבודה של משלחת קצינים בכירים מצבא רוסיה בצה"ל. המפגשים כללו עיסוק בקידום ושיפור מנגנון מניעת החיכוך בין שני הצבאות בזירה הצפונית, ופעולות צה״ל כנגד ההתבססות האיראנית והתחמשות ארגון חיזבאללה בסוריה. בין המשלחות הושגו הבנות והן סיכמו על המשך עבודה משותפת.

לפני כשבוע אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל תקפה מחסני נשק של איראן בשדה התעופה הבינלאומי של דמשק לפני כשבוע וחצי. בפתח ישיבת הממשלה שבה נפרדו השרים מהרמטכ"ל היוצא גדי איזנקוט אמר נתניהו כי צה"ל תקף מאות פעמים מטרות של איראן וחיזבאללה וכי צבר התקיפות האחרונות מוכיח ש"אנו נחושים יותר מתמיד לפעול נגד איראן בסוריה".