.

צה"ל: "הטיל ששוגר לחרמון הוא איראני"

רונן מנליס הבהיר כי ההכנות לשיגור הטיל שיורט אתמול בצפון נמשכו חודשים. לדבריו, איראן מנסה לאחרונה להרתיע את ישראל מלפעול בשטח סוריה: "הם רצו שנחשוב פעמיים אם לתקוף אותם"
רועי שרון
21 בינואר 2019
09:51

דובר צה"ל רונן מנליס התייחס הבוקר (שני) לתקיפה הישראלית בסוריה והבהיר כי הירי אתמול לעבר רמת הגולן בוצע מאזור דמשק – "מתוך שטח שהצהרתית הרוסים התחייבו שלא תהיה שם פעילות איראנית". הדובר ציין כי הטיל קרקע-קרקע ששוגר לעבר ישראל הוא טיל איראני.


עוד אמר מנליס כי "ההכנה של שיגור טיל כמו אתמול לוקחת זמן, ארגון אמצעי לחימה, אישור תכניות", לדבריו, מדובר בהכנה של חודשים. "זה לא בגלל אמירה ישראלית מהימים האחרונים, אין קשר בין אמירות בישראל לטיל ששוגר אתמול".

"זו פעולה שמתבצעת בהחלטה של איראן", הדגיש הדובר. מנליס ציין גם כי במוקד התקיפה היה אתר אחסון אמצעי לחימה "משמעותי" בנמל התעופה הבינלאומי בדמשק. מנליס אמר כי לפני התקיפה וגם במהלכה, הזהיר צה"ל את הסורים באופן גלוי שלא לבצע ירי נגד מטוסים. "בוצע ירי של עשרות טילים לעבר המטוסים שלנו ולכן תקפנו מטרות הגנה אווירית של הסורים".

הדובר ציין עוד כי היו שלושה גלים של תקיפה. "חלק מהיעדים האיראניים שתקפנו הם בתוך בסיסים סוריים. איראן מנצלת את סוריה ולכן הסורים משלמים מחיר גבוה", אמר מנליס.