כפי שפורסם בכאן חדשות: הסדר טיעון עם הסייעת שהרגה את יסמין וינטה

אינה סקיבנקו הודתה והורשעה בהריגת התינוקת בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה בחודש מאי שעבר. הפרקליטות צפויה לדרוש מבית המשפט לגזור עליה 20-15 שנות מאסר בפועל
רום ליאור
23 בינואר 2019
12:44

בית המשפט המחוזי בלוד אישר היום (רביעי) את הסדר הטיעון שהושג עם הסייעת אינה סקיבנקו, ובו היא הודתה והורשעה בהריגת התינוקת יסמין וינטה בגן "מאשה והדב" בפתח תקווה בחודש מאי שעבר. על ההסדר עם הסייעת פורסם לראשונה בכאן חדשות.


למרות החתימה על ההסדר, נקבע כי הצדדים יהיו חופשיים לטעון לעונש ללא מגבלות. בפרלקיטות מתכוונים לדרוש מבית המשפט לגזור על סקיבנקו עונש מאסר בפועל של 20-15 שנים.

פרקליטות מחוז מרכז מסרה בתגובה להרשעת הגננת: "בית המשפט הרשיע את הנאשמת בהריגתה של התינוקת יסמין וינטה ובתקיפת תשעה תינוקות נוספים שהיו תחת השגחתה. לאור נסיבותיו החמורות של התיק, הפרקליטות תעתור לענישה מקסימלית ולפיצוי משמעותי לנפגעי העבירה".

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הוריה של וינטה הודיעו לפרקליטות שהם תומכים בחתימה על הסדר הטיעון עם הסייעת שהרגה את בתם. בין השאר, תמיכתם נבעה מעונש המאסר הצפוי לגננת, והקושי של ההורים בניהול המשפט וחשיפת הראיות. 


עורך דינם של ההורים, יעקב שקלאר, מסר בתגובה לפרסום בחדשות הערב: "ככל שהכאב של ההורים מובן, הרי שההסדר בין הצדדים בנסיבות העניין סביר והגיוני. אנחנו מטבע הדברים נעמוד על ענישה מירבית ופסיקת פיצויים בגין כאב וסבל". 

מותה של וינטה התרחש ביוני האחרון. מחקירת המשטרה עלה כי סקיבנקו, אזרחית אוקראינה בת 23, ביצעה את המעשה כשהשכיבה את יסמין ופעוט נוסף לישון, בגן "מאשה והדוב" ברחוב הפורצים בעיר. אף שעל גוף הפעוטה לא נמצאו סימני אלימות, החשודה הטיחה את יסמין על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולר שלה עד שמתה. פרטי המקרה התגלו בעזרת מצלמת וידאו שהייתה בגן, והצוות המקצועי לא ידע שהיא פועלת.