בנימין נתניהו ואביחי מנדלבליט
צילום: Marc Israel Sellem/POOL/FLASH90

עורכי דינו של נתניהו ליועמ"ש: חקור את הדלפת החומרים מתיקי ראש הממשלה

עורכי הדין טוענים כי ההדלפות איבדו כל רסן בימים האחרונים: "נדהמים לראות כי מהדורות החדשות בערוצים השונים נפתחות ב'גילויים חדשים ומרעישים' מתוך החקירות ובהדלפות מגמתיות כדי ליצור דעת קהל שלילית כנגד רה"מ על רקע הבחירות הקרובות"
רועי ינובסקי ואמוץ שפירא
23 בינואר 2019
20:06

עורכי דינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פנו היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לפתוח בחקירה של הדלפות, לטענתם, מחקירות ראש הממשלה בתיקים 1000, 2000 ו-4000. במכתב מטעם פרקליטיו של נתניהו למנדלבליט נכתב: "הדלפות אלה איבדו כל רסן בימים האחרונים". 


עוד כתבו עורכי הדין נבות צור וטל שפירא: "מדי ערב אנו נדהמים לראות כי מהדורות החדשות בערוצים השונים נפתחות ב'גילויים חדשים ומרעישים' מתוך החקירות, ובהדלפות מגמתיות של חומרי חקירה חלקיים, מסולפים, מעוותים ומוטים. זאת במטרה ברורה ליצור דעת קהל שלילית כנגד ראש הממשלה על רקע הבחירות הקרובות.

"מדובר בשיטפון של הדלפות שלא היה כדוגמתו בתולדות מדינת ישראל וספק אם בתולדות העולם המערבי כולו. בנסיבות אלה, אנו פונים ליועץ המשפטי לממשלה בכדי שיורה על פתיחה בחקירה לאלתר של הנושא, בין על ידי מח"ש ובין על ידי כל גוף מוסמך ומתאים אחר".

ראש הממשלה הוסיף בסרטון בטוויטר: "ערוצי התעמולה ישטפו את המוח ערב-ערב עם הדלפות שקריות, מגמתיות ובלתי פוסקות מהחקירות. הדלפות מחקירות הן עבירה פלילית שדינה עד שלוש שנות מאסר. מבחינת התקשורת כל האמצעים כשרים כדי לכפות את שלטון השמאל נגד רצון העם. זה לא יעבוד להם אם אתם לא תתנו להם. התשובה – רק בקלפי".


פניית פרקליטי נתניהו למנדלבליט מגיעה יומיים בלבד לאחר פגישה ביניהם לבין היועץ המשפטי, בה ניסו באי כוחו של ראש הממשלה לשכנע את מנדלבליט לדחות את החלטתו בעניין התיקים בהם נחקר נתניהו. מלשכת היועץ המשפטי לממשלה נמסר לאחר הפגישה כי סנגוריו של ראש הממשלה הציגו באריכות את טענותיהם בעניין מועד פרסום החלטת היועץ בתיקי החקירה בעניין ראש הממשלה. לדברי הלשכה, "הטענות נשמעו ברוב קשב, והדברים יישקלו כמקובל. היועץ המשפטי לממשלה יגבש את עמדתו בימים הקרובים והיא תימסר לסנגורים בהקדם".