משפחתו של יהודה ביאדגה

משפחתו של יהודה ביאדגה: "הוא הסתובב 50 דקות עם סכין, לא חיפש אף אחד"

בני משפחתו של הצעיר ממוצא אתיופי שנורה למוות על ידי שוטר ממשיכים לטעון כי הירי לא היה מוצדק. עורך הדין של המשפחה אמר במסיבת עיתונאים: "לא מדובר באירוע פתאומי. ארדן, אתה השר הממונה. קח אחריות"
דניאל אלעזר
27 בינואר 2019
15:21

בני משפחתו של יהודה ביאדגה, הצעיר ממוצא אתיופי שנורה למוות לפני כשבוע על ידי שוטר בבת ים, כינסו היום (ראשון) מסיבת עיתונאים, שבה חזרו על הטענה כי הירי לא היה מוצדק. "יהודה הסתובב ברחוב 50 דקות עם סכין, אף אזרח לא התקשר למוקד 100. במעבר חציה ראה השוטר אתיופי עם סכין, לא חשב פעמיים, נתן לו שני כדורים", אמרו בני משפחות של ביאדגה.


המשפחה תקפה גם את השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: "הוא התקשר ביום חמישי ואמר שהוא לא מגיע לבקר אותנו. ביום שישי הוא הגיע ב-07:30, למרות שלא קיבל אישור להגיע. זה זלזול ואפליה. מה שהוא עשה זה גזענות".

עורך הדין צחי לסרי, המייצג את משפחת ביאדגה, אמר כי "לא מדובר באירוע פתאומי. מספיק להגיד שלא היה לו קשר עין, לא היתה הצדקה לירי. הוא לא קפץ על השוטר מאיזה מחבוא שהוא היה בו. ארדן, אתה השר הממונה. קח אחריות".

במהלך ביקורו אצל משפחת ביאדגה ביום שישי האחרון, עדכן ארדן את בני המשפחה כי השוטר היורה יצא לחופשה. לצד זאת, כפי שפורסם בכאן חדשות בשבוע שעבר, עדויות שנאספו במחלקה לחקירות שוטרים מחזקות את ההערכה כי השוטר שירה בביאדגה לא יועמד לדין.


על פי עדויות של אנשים שראו את האירוע, אשר מתאימות גם לממצאי נתיחת הגופה, הצעיר ממוצא אתיופי נורה פעמיים בעת שהתקדם לעבר השוטר עם סכין שלופה מרחק מטרים ספורים. זאת חרף קריאות של השוטר לביאדגה להוריד את הסכין. כדור אחד פגע בכתפו של ביאדגה ואחד בבטן.