צילום: אי-פי
פייסבוק

כחצי מבני הנוער: מאשרים ברשת גם אנשים שאיננו מכירים

מנתונים שמתפרסמים לרגל יום הגנת הפרטיות הבינלאומי עולה תמונת מצב מדאיגה: רוב מוחלט של בני הנוער מורידים אפליקציות מבלי להתייחס כלל למדיניות הפרטיות. מבוגרים מקפידים יותר לאשר חברות רק עם אנשים שהם מכירים במציאות: "צריך לחדד את הגבולות בין העולם האמיתי לדיגיטלי"
שירה הדס נקר
28 בינואר 2019
06:22

כחצי מבני הנוער נוהגים לאשר חברות עם אנשים שהם כלל אינם מכירים ברשתות החברתיות, כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (שני) הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, ועוסקים בפרטיות ברשת. 48% מבני הנוער שהשתתפו בסקר, בגילאי 17-14, הודו שהם מאשרים גם מי שהם אינם מכירים, לעומת 26% שהעידו על הרגל דומה בגילאי 55-35.

מהנתונים, שמתפרסמים לרגל יום הגנת הפרטיות הבינלאומי, עולה עוד כי רוב מוחלט של בני הנוער מורידים אפליקציות לטלפונים החכמים מבלי להתייחס כלל למדיניות הפרטיות. רק 21% מהם העידו שמדיניות זו מהווה עבורם שיקול בהורדת אפליקציה.

ברשות מציינים כי מתוך כלל הנבדקים בכל הגילאים, 60% אמרו שהם מאשרים ברשתות החברתיות רק חברים שהם מכירים במציאות. 24% הודו שיאשרו גם אנשים שאינם מכירים, ו-10% העידו שהם כלל אינם גולשים ברשתות חברתיות.

היועצת המשפטית של הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, עו"ד גילי בסמן ריינגולד, אמרה בעקבות פרסום הנתונים: "הצלצול הזה הוא בשביל כולנו. אנחנו חייבים לחדד את הגבולות בין העולם האמיתי לעולם הדיגיטלי, ולבחון את עצמנו בכל פעולה דיגיטלית שאנו עושים. הרשתות החברתיות, האפליקציות ובכלל הרשת היא סביבה שטמונה בה הזדמנויות רבות ללמידה ולהתפתחות וליצירת קשרים - אך יחד עם זאת, חשוב שנהיה מודעים גם לסיכונים".