חפש
Languages
זירת הרצח, היום

רצח אורי אנסבכר: מתחזק החשד שהרקע לאומני

בחקירה מעורב גם השב"כ; כוחות הביטחון נעזרים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. על פי חלק מהעדויות, אנסבכר נראתה מתבודדת באזור המיוער לפני הרצח
יערה שפירא
08 בפברואר 2019
20:02
עודכן ב 22:52

התפתחות משמעותית בחקירת רצח הצעירה אורי אנסבכר: מתחזק החשד שהרקע למעשה הוא לאומני. בחקירה מעורב גם השב"כ, וכוחות הביטחון נעזרים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. על פי חלק מהעדויות, הצעירה נראתה מתבודדת באזור המיוער לפני הרצח. בשעות הערב חלה התפתחות משמעותית נוספת במאמצי כוחות הביטחון ללכוד את הרוצח.


מוקדם יותר היום הוציאה משטרת ירושלים הודעה ובה נכתב כי "מאז מקרה הרצח שהתרחש אתמול החלו פרסומים ודיווחים שונים, בפרט ברשתות החברתיות, אודות נסיבות מקרה הרצח, לרבות תיאורי זוועה חסרי אחריות". במשטרה הבהירו כי "מדובר בפרסומים חסרי כל שחר, הפוגעים הן בכבוד הקורבן והן בכבוד המשפחה, תוך הטעיית הציבור. אנו קוראים לציבור שלא להפיץ שמועות כזב או דיסאינפורמציה מגורמים בלתי מוסמכים".

מאות בני משפחה וחברים ליוו היום את אנסבכר למנוחות. נעאה, אמה, ספדה לה: "את ילדה של מילים שנותנות ביטוי מדויק ועמוק למי שאת ומה שהיית. רק לומר לך תודה על החיבוקים החמים והארוכים והחזקים. לפעמים עוד הצמדת נשיקה על הלחי שנתנה כוח. תודה על אינסוף רגעים של לב פתוח ושיחות של שיתוף והקשבה, על האומנות שלך שידעת לומר משהו מצחיק כשהיה צריך ועל שנינות וחדות ותמימות ושכל ורגש בתמהיל עצמאי ומיוחד. תודה על הערב האחרון שלך איתנו על האדמה הזו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לאנסבכר ואמר כי "היא נרצחה באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו כולנו מחבקים את המשפחה ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עמם את הדין".

יו"ר חוסן לישראל בני גנץ ספד גם הוא לצעירה: "עם ישראל כולו מאוחד בזעזוע על הרצח הנתעב. ליבי עם המשפחה ותושבי תקוע. אני סומך על כוחות הביטחון שיביאו למעצר מבצע הרצח הנתעב ועל מערכת המשפט שתמצה איתו את הדין".