אורי אנסבכר
צילום: באדיבות המשפחה

אימה של אורי אנסבכר: "רוע לקח אותה מאיתנו"

האם דיברה בבית המשפחה בתקוע לאחר פרסום פרטיו של החשוד ברצח: "מתפללת שאורי תיתן לנו כוח להמשיך להאמין בטוב". החשוד משתף פעולה בחקירתו, וכוחות הביטחון סבורים שפעל לבד
יערה שפירא ורועי שרון
09 בפברואר 2019
20:28

"רוע לקח אותה מאיתנו. אני מתפללת שאורי תיתן לנו כוח להמשיך להאמין בטוב": נעמה אנסבכר, אימה של אורי שנרצחה ביום חמישי האחרון ביער באזור ירושלים, דיברה הערב (שבת) עם כלי התקשורת סמוך לבית המשפחה בתקוע, וסיפרה על בתה. "השירות שלה חיבר את שתי האהבות הכי גדולות: אהבה לאדם ואהבה לאדמה", אמרה האם.


משפחתה של אנסבכר עודכנה כבר אמש על מעצרו של החשוד במעשה - ערפאת ארפאעיה, תושב חברון בן 29, ששהה בישראל באופן בלתי חוקי. לפי מקורות פלסטיניים, הוא הגיע מחמולה בחברון שמזוהה עם חמאס. עם זאת, כוחות הביטחון סבורים שהוא פעל לבדו. הוא משתף פעולה עד כה בחקירתו.

קודם לכן פורסם כי ארפאעיה שהה בישראל באופן בלתי חוקי. מחקירת השב"כ עולה כי ביום חמישי בבוקר ארפאעיה יצא מביתו בחברון כשברשותו סכין, ועשה את דרכו לכפר בית ג'אלה. הוא צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי, תקף אותה ורצח אותה.

משב"כ נמסר כי חקירת החשוד, שנעצר  באזור רמאללה, נמצאת בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח. עוד נודע כי ארפאעיה שהה בישראל שלא כחוק וכי הורשע בעברו בעבירות ביטחוניות קלות. 

הרבנית הדסה פרומן מהיישוב תקוע, מקום מגוריה של אורי אנסבכר, התייחסה לרצח בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב. היא סיפרה כי אורי הייתה בחורה "מאוד חיונית ומוכשרת. היא הייתה פרוז'קטור, הייתה לה השפעה חזקה בכל המעגלים שבהם הייתה". 

הרבנית פרומן דיברה גם על החיים לצד הפלסטינים: "כל מקרה כזה מאוד מייאש ומפיל. זה כמו סטירת לחי מצלצלת. אני מכירה צדדים אחרים בציבור הפלסטיני. יש בסיס כדי לסלול דרך אחרת, אבל זה צריך להיות ביחד עם התנהלות חד משמעית מול טרור".